امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

مسکو، ناتو را به عملکرد مخرب و تشدید تنش‌ در اوکراین متهم کرد

خرداد؛سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز، جمعه اظهار کرد، ناتو عملکردی مخرب دارد و در افرایش تنش‌های داخلی در اوکراین مشارکت می‌کند.

به گزارش خرداد، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که در وبسایت وزارت امور خارجه این کشور منتشر شد، درباره دیدار اخیر ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از اوکراین اظهار کرد: ما بیانات منتشر شده به دنبال دیدار شورای آتلانتیک شمالی به رهبری استولتنبرگ از اوکراین را که در 30 و 31 اکتبر صورت گرفت، مورد توجه قرار داده‌ایم. ناتو بار دیگر ادعاها و اتهاماتی کاملا بی‌پایه و اساس را علیه روسیه مطرح می‌کند. ناتو در تلاش است تا چهره‌ای نادرست از درگیری‌های داخلی اوکراین ارائه کند و آن را به عنوان یک درگیری با روسیه جلوه دهد. این اتحاد تلاش‌های گروه تماس اوکراین را نادیده می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، زاخارووا افزود: این اتحاد همچنان به اقدام مخرب خود ادامه می‌دهد و نه در راستای مصالحه بلکه در راستای تهاجم عمل می‌کند و با اقداماتی از جمله تعهد دادن به اوکراینی‌ها مبنی بر اینکه ناتو همواره حامی آنان خواهد بود، بر آتش تنش‌ها دامن می‌زند. حمایت نظامی ناتو از کی‌یف به طرزی شکار تاثیری بی‌ثبات‌کننده و تحریک‌آمیز بر وضعیت اوکراین خواهد داشت.

این سخنگو همچنین خاطرنشان کرد، درخواست‌های ناتو از کی‌یف برای "شتافتن به آغوش اروپا-آتلانتیک" تنها در این کشور ایجاد تفرقه می‌کند، "شکاف در اروپا" را عمیق‌تر می‌کند و تنش‌های قومی را افزایش می‌دهد.

منبع:ایسنا
برچسب ها: مسکو ، ناتو ، اوکراین
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی