امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

صالحی: تنوع فرهنگی کشور بسترساز رونق گردشگری است

خرداد؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کشور در کنار تنوع اقلیمی دارای تنوع فرهنگی و تمدنی است که این تنوع فرصت مهم و بسترساز رونق گردشگری در کشور است.

سید عباس صالحی روز پنجشنبه در نشست تخصصی پوشاک، دست‌بافته‌ها و فرش سنگسر در عمارت خیل‌خان شهرستان مهدیشهر استان سمنان افزود: بهره‌گیری از جاذبه فرهنگی، تاریخی و تمدنی، فرصت توسعه استانی، منطقه‌ای و ملی را فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: جاذبه کشور تنها معادن و جاذبه طبیعی نیست، بلکه بخش مهم جاذبه ایران زمین تنوع فرهنگی و سبک زندگی است.
وی یادآور شد: تنوع فرهنگی و تمدنی فرصتی ایجاد می کند که توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، استان و کشور فراهم شود.
صالحی افزود: باید تلاش شود فرصت اقامت را افزایش داد و با جاذبه‌های متنوع مردم را جذب کرد و مردم به جای یک‌ بار حضور، بارها در کنار جاذبه‌های فرهنگی حضور یابند و استان سمنان که فرهنگ غنی و پرذخیره ایل سنگسری را دارد با برگزاری جشنواره ملی ایل سنگسر در این مسیر گام برداشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عشایر جایگاه خاصی داشته اند و عشایر ایران با تاریخ کشور گره خورده اند.

وی ادامه داد: جمعیت ۱۰ هزار شهید عشایر نمونه‌ای از حضور نقش آفرین این قشر نسبت به جمعیت کل کشور است.
صالحی بیان کرد: در ۶۰ درصد نقاط مرزنشین، عشایر دیده‌بان منطقه ایران هستند.
وی اضافه کرد: ایل سنگسر استان سمنان گره خورده با تاریخ ایران زمین است و ایل و مجموعه نماد و نمایه‌ها نشان می‌دهد تاریخ کهن با این ایل پیوند داشته لست.
وی ابراز داشت: گاه شمار ایل سنگسر نشان می‌دهد زمان بندی تاریخی این ایل و طایفه با ایران پیوند داشته و زبان ایل به عنوان زبان کهن فضای تاثیرگذاری داشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنوع فرهنگی ایل سنگسر در قالب فرآورده‌های مختلف و به صورت مجموعه دیده شود.
به گفته صالحی، جشنواره ملی ایل سنگسر یک اتفاق کوچک منطقه‌ای نیست، بلکه ادای دین به یک مسیر با چشم‌انداز است..
وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار وزارت میراث فرهنگی و با توجه به نگاه دولت تدبیر و امید به دنبال تحقق راهبرد مبنی بر اینکه فضای فرهنگ اقوام ذخیره ملی تلقی شود است چرا که اثرگذاری و توسعه فرهنگ اقوام کمتر از نفت نیست.
صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بازدید از اولین جشنواره ملی ایل سنگسر، دیدار با پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان سمنان و شرکت در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر استانی به استان سمنان سفر کرده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان عضو افتخاری ستاد جشنواره ملی ایل سنگسر معرفی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی