امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷

ناتو سنگ بنای امنیت ماست

خرداد؛صدراعظم آلمان به اظهارات رئیس‌جمهوری فرانسه درباره وضعیت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان امروز -‌پنج‌شنبه- به اظهارات «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه درباره وضعیت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) واکنش نشان داد.

ماکرون پیشتر در مصاحبه با روزنامه اکونومیست گفت، با توجه به بی‌تعهدی آمریکا در قبال پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کشورهای اروپایی نباید برای دفاع از خود به آمریکا اتکا کنند.

وی همچنین با اشاره به این‌که «اکنون در حال گذران مرگ مغزی ناتو هستیم» گفت، آمریکا «در حال پشت کردن به ما است» که این موضوع را می‌توان در خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه بدون مشورت با متحدان ناتو مشاهده کرد.

مرکل در واکنش به این سخنان عنوان کرد که ماکرون «از کلمات تندی» درباره ناتو استفاده کرده است. وی افزود که با این سخنان ماکرون موافق نیست. صدراعظم آلمان در جمع خبرنگاران گفت: «ناتو سنگ بنای امنیت ماست.»

«ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو، نیز این سخنان ماکرون را رد کرد.
برچسب ها: مرکل ، ناتو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی