امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲

انفجار در پالایشگاه بانیاس در سوریه یک کشته برجای گذاشت

خرداد؛ خبرگزاری اسپوتنیک روسیه پنجشنبه‌شب اعلام کرد: انفجار در مخزن پالایشگاه نفت "بانیاس" در استان طرطوس در شمال سوریه یک کشته و سه زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک مسؤول در پالایشگاه بانیاس اعلام داد، انفجار درپی اشتباه تیم تعمیرات در تعمیر یکی از مخازن اصلی پالایشگاه روی داده است که حاوی فراورده‌های نفتی بود.

این مسؤول که خواست نامش فاش نشود، افزود: این انفجار منجر به کشته‌شدن یک فنی کار و زخمی شدن سه تن دیگر شد و خسارت زیادی به محل حادثه وارد آورد.

یک مسؤول امنیتی سوری نیز در گفت وگو با اسپوتنیک هرگونه خرابکاری در پالایشگاه بانیاس را رد کرد و گفت که این انفجار، ناشی از اشتباه فنی تیم تعمیرات در داخل پالایشگاه رخ داده است.

شرکت پالایشگاه بانیاس یکی از بزرگ ترین شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت و منابع زیرزمینی سوریه است که در سال ۱۹۷۴ طی قرادادی با شرکت "اکسپورت ایمپورت" رومانی و با هدف پالایش نفت‌خام و تولید فراورده‌های نفتی با ظرفیت سالانه ۶ میلیون تن متریک احداث شد.

شهر بانیاس در ۱۰۰ کیلومتری شهر "طرطوس" و در ساحل دریای مدیترانه واقع است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی