امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

حزب‌الله خواستار تشکیل هرچه زودتر کابینه جدید لبنان شد

خرداد؛ شیخ "نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله خواستار تشکیل هرچه زودتر کابینه جدید این کشور شد و گفت که هرچقدر این روند طولانی‌تر شود، تأثیر منفی آن بر زندگی مردم لبنان بیشتر خواهد بود.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "المنار" لبنان، معاون "سید حسن نصراللّه" پنجشنبه شب بر حمایت این حزب از مطالبات اقتصادی و اجتماعی تظاهرکنندگان لبنانی تأکید کرد و نسبت به کسانی که درصدد هستند، این اعتراضات مردمی را به سرقت ببرند و نیز افرادی که (با اقدام خرابکارانه) راه را بر روی مردم می‌بندند، هشدار داد.

شیخ قاسم با بیان اینکه که چرا تا امروز یک کمیته مرکزی از سوی تظاهرکنندگان تشکیل نشده است، افزود: در صورت تشکیل این کمیته، معترضان واقعی مشخص خواهند شد و همین امر ورود افراد نفوذی به داخل معترضان را دشوار خواهد کرد و آنها نمی‌توانند مخفیانه از اعتراضات سوء استفاده کنند.

وی گفت: اگر جنبش همچنان بدون رهبر باشد و نتواند با ارائه برنامه‌های عملی و راه‌حل‌های سیاسی، شرایط اقتصادی و اجتماعی را تحت‌الشعاع قرار دهد، افراد نفوذی بصورت پنهان باقی خواهند ماند تا با آسودگی اعتراضات را به هر سمتی که بخواهند، هدایت کنند و بدون شناسایی به فتنه‌گری ادامه دهند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان از جنبش اصیل مردمی کشورش خواست که رهبری را برای خود برگزینند تا خواسته‌های مردم را مطرح ‌کند، از دولت مطالبه‌گری داشته باشد، تمامی دستآوردها را ببیند، مردم را در زمان مناسب و نحوه اعتراضات را برای تحقق خواسته‌های اجتماعی و اقتصادی همراهی کند.

"سعد الحریری" نخست وزیر لبنان هفتم آبان ماه و در سیزدهمین روز از اعتراضات مردم لبنان، استعفای خود را بطور کتبی به "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور تحویل داد و او نیز یک روز پس از آن، ضمن اعلام موافقت با استعفای حریری از وی خواست تا تشکیل دولت جدید به کار خود ادامه دهد.

 تظاهرات مردم لبنان ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) در اعتراض به اوضاع معیشتی و اقتصادی و اعمال مالیات بر تماس های واتساپ آغاز شد و اکنون درحالی وارد سومین هفته خود شده است که در مقایسه با روزهای نخست به میزان زیادی فروکش کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی