امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

درخواست سازمان ملل برای اصلاح یا حذف قانون نژادپرستانه "کشور یهود"

خرداد؛ کمیته حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست قانون نژادپرستانه و جنجالی "کشور یهود" را اصلاح یا حذف کند، زیرا این قانون با معاهده‌ای بین‌المللی که این رژیم به امضا رسانده، در تضاد است.

به گزارش ایسنا، کمیته مذکور روز پنجشنبه در بیانیه‌ای بار دیگر اعلام کرد که زبان عربی، زبان رسمی در فلسطین اشغالی است. این کمیته به موارد متعدد نقض حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی پرداخته است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این کمیته از رژیم صهیونیستی خواسته است اقداماتی را که لازم است انجام دهد تا پایبندی خود به معاهده سال ۱۹۶۶ را به اثبات برساند.

کمیته حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان ملل برای نخستین بار نسبت به پیامدهای قانون "کشور یهود" ابراز نگرانی کرده و خواستار اصلاح این قانون متناسب با شروط معاهده مذکور یا حذف آن شده است.

لازم به ذکر است که کنست رژیم صهیونیستی سال گذشته میلادی با اکثریت آراء قانون نژادپرستانه و جنجالی "کشور یهود" را به تصویب رساند.

این قانون تبعیض‌آمیز سرتاسر سرزمین فلسطین را "کشوری فقط برای صهیونیست‌ها" دانسته و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی خود محروم می‌کند.

به موجب این قانون، زبان عبری زبان رسمی خواهد بود و دیگر عربی زبان رسمی نیست.

قانون مذکور توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین را یک ارزش ملی دانسته و بر ارتقای این شهرک‌ها تاکید می‌کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی