امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

کره شمالی: نخست وزیر ژاپن فردی بدذات است / او آزمایش های موشکی کره شمالی را طوری جلوه می دهد که انگار یک بمب اتمی در ژاپن منفجر شده

خرداد؛ کیودو روز جمعه گزارش کرده است کره شمالی به دلیل انتقادهایی که آبه از آزمایش های موشکی این کشور کرده بسیار به خشم آمده و با این موضع گیری شدید اللحن راه تعامل دو کشور را مسدود کرده است.

این گزارش تاکید می کند خطاب قراردادن آبه با این صفات به این معنا است که او شانسی برای سفر به کره شمالی و دیدار با رهبر آن کشور ندارد.

دولت ژاپن پس از آنکه کره شمالی در پایان ماه گذشته میلادی آزمایش های راکتی انجام داد، تاکید کرد این آزمایش ها مشابه پرتاب موشک های بالستیک است و نقض تحریم های شورای امنیت محسوب می شود.

آبه این آزمایش ها را در محافل مختلف محکوم کرده اما در ماه جاری میلادی گفته است که تمایل دارد با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار و با وی درباره اختلافات دو کشور گفت و گو کند.

خبرگزاری کره شمالی در بیانیه ای آورده است آبه فردی بدذات، کوته فکر و شریر است و آزمایش های موشکی کره شمالی را طوری جلوه می دهد که انگار یک بمب اتمی در ژاپن منفجر شده است.

بیانیه می افزاید که نخست وزیر ژاپن که این همه کینه و نفرت در سخنانش نسبت به کره شمالی وجود دارد و دیده می شود، نباید در رویای عبور از مرز کره شمالی برای ملاقات با رهبر این کشور باشد.

منبع: ایرنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی