امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

توان فضایی نسل جدید جنگنده‌های آمریکایی در هماهنگی با سفینه ‎های قاتل

خرداد؛ جنگنده‌های نسل پنجم می‌توانند با سفینه‌های چندمنظوره فضایی ارتباط برقرار کنند.

توان فضایی نسل جدید جنگنده‌های آمریکایی در هماهنگی با سفینه ‎های قاتل

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، وبگاه« Military.com»، جنگنده های نسل پنجم F-۲۲ Raptor وF-۳۵ Lightning II می توانند به تبادل اطلاعات با سفینه‌های چند منظوره بدون سرنشین فضایی X-۳۷B Orbital Test Vehicle (OTV) بپردازند.

Image result for X-۳۷B Orbital Test Vehicle (OTV)"

 به گفته ژنرال آمریکایی دیوید کوماشیرو، تعامل سفینه فضایی با جنگنده ها «توانایی کار در تمام حوزه‌ها» را به نمایش خواهد گذاشت. اولین تبادل اطلاعات بین جنگنده «اف-۲۲ و اف ۳۵» باید در ماه دسامبر صورت گیرد.

اینگونه عملیات در چارچوب پروژه Omnia One توسط نیروی هوایی آمریکا انجام می‌شود. در این پروژه، اطلاعات سریع از هر هواپیمای جنگی و یا کشتی بدون وابستگی از محل قرار داشتن آن‌ها توسط اوپراتور دریافت خواهد شد.

در ماه اکتبر X-۳۷B را «سفینه – قاتل» نامیدند که به انجام مأموریت در مدار اطراف زمین به مدت ۷۸۰ روز پرداخت. به گفته وزیر سابق نیروی هوایی آمریکا، امکانات مانوردهی این سفینه دشمنان آمریکا را دیوانه خواهد کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی