امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت دادیم / بازتاب‌ طرح صلح هرمز خوب بود/ ظریف فردا به قزاقستان سفر می‌کند

خرداد؛ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت داد و یکسال به طرف‌های برجام فرصت داریم اما آنها به تعهداتشان عمل نکردند و ایران تصمیم گرفت در چهارچوب برجام و بصورت تدریجی تعهدات خود را کاهش دهد اما هنوز شاهد اقدام عملی نبودیم و مجبور شدیم گام مهم چهارم را برداریم که بر مبنای بندهای ۵ و ۶ برجام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدعباس موسوی در نشست خود با خبرنگاران که این هفته روز یکشنبه برگزار شد ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام و هفته وحدت گفت: در روزهای آینده کنفرانس وحدت اسلامی را خواهیم داشت. همچنین قهرمانی تیم فوتبال ساحلی را تبریک می‌گویم و مایه خرسندی همه ما بود. یادی می‌کنم از زلزله آذربایجان شرقی و مجددا تسلیت عرض می‌کنم به خانواده‌های داغدار و از دولت هوایی که تسلیت گفتند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: مهمترین تحول هفته گذشته آغاز گام چهارم و کنفرانس عدم تعهد در باکو را داشتیم و دکتر ظریف هم در اجلاس اکو سخنرانی کردند و دکتر عراقچی هم به روسیه سفر کردند. همینطور چند نشست بین‌المللی را به زودی شاهد خواهیم بود و دکتر ظریف فردا به قزاقستان سفر خواهند کرد.

موسوی در پاسخ به سوالی در خصوص نامه رئیس‌جمهور به کشورهای عربستان و بحرین گفت: طرح صلح هرمز که در سازمان ملل رونمایی شد، با جزئیات برای کشورهای ذینفع ارسال شد و ما بازخورد خوبی گرفتیم. جزئیات را فعلا نمی‌پردازم اما بازتاب‌ها خوب است.

وی در رابطه با اظهارات عراقچی مبنی بر تغییر و تجدیدنظر در دکترین هسته‌ای گفت: ایران به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت داد و یکسال به طرف‌های برجام فرصت داریم اما آنها به تعهداتشان عمل نکردند و ایران تصمیم گرفت در چهارچوب برجام و بصورت تدریجی تعهدات خود را کاهش دهد اما هنوز شاهد اقدام عملی نبودیم و مجبور شدیم گام مهم چهارم را برداریم که بر مبنای بندهای ۵ و ۶ برجام است. این گام نشان داد ایران در مواضع و منافع خود جدی است. همچنین نشان دادیم آمادگی فنی و لازم را داریم. صحبت دکتر عراقچی پاسخی به اظهارات گوشه و کنار مبنی بر استفاده از مکانیسم ماشه است که ما بارها اعلام کردیم آنها نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند.

ادامه دارد...
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی