امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

هشدار آلمان به فرانسه؛ "ائتلاف امنیتی ناتو تضعیف نشود"

خرداد؛وزیر خارجه آلمان امروز (یکشنبه) در شدیدترین واکنش به اظهارات انتقادی رئیس‌جمهوری فرانسه درباره ناتو، به وی درباره تضعیف این ائتلاف امنیتی هشدار داد.

به گزارش خرداد، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اخیرا به اکونومیست گفت، ناتو به دلیل فقدان هماهنگی و غیر قابل پیش‌بینی بودن آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، "مرگ مغزی"‌ را تجربه می‌کند. وی همچنین تردید خود را بابت حداکثر امنیت ائتلاف تحت رهبری آمریکا ابراز داشت.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان اما در مطلبی برای مجله اشپیگل نوشت: اگر شما ناتو را تضعیف کنید، اشتباه کردید. بدون ایالات متحده، نه آلمان و نه اروپا قادر به محافظت مؤثر از خود نخواهند بود.

وزیر خارجه آلمان از درخواست ماکرون برای تقویت ظرفیت‌های دفاعی اروپا دفاع کرد و نوشت: به همین دلیل است که در کنار فرانسه ما باید برای ایجاد اروپایی که در زمینه سیاستگذاری امنیتی‌اش همکاری نزدیکی دارد، سخت تلاش کنیم.

اما وی همچنین نسبت تقابل اتحادیه اروپا و ناتو هشدار داد و نوشت: ما به دنبال یک اروپای مقتدر و قوی هستیم. اما ما این را بخشی از یک ناتوی قدرتمند می‌خواهیم نه جایگزینی برای آن.

وزیر خارجه آلمان همچنین گفت: خواستار ایجاد یک شورای امنیتی اروپا هستیم که انگلیس هم باید عضوی از آن باشد. درباره این مساله با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود از نزدیک همکاری دارم و آلمان به دنبال ارائه یک چارچوب برای چنین شورایی در جریان ریاست در نیمه دوم ۲۰۲۰ بر اتحادیه اروپاست.

منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی