امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

اصلاح‌طلبی حرکت در مسیر صعب‌العبور است/ شرایط سال 98 با سال 94 خیلی فرق دارد

خرداد؛ مرتضی مبلغ در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین، با اشاره به فضایی که در سال 94 حاکم بود، گفت: فضای انتخابات مجلس دهم به گونه‌ای بود که حذف تندروها در اولویت قرار گرفت. تلاش بر این بود تا به نوعی نهاد مهم قوه مقننه را از شر افراطی‌گری‌ها خلاص کنیم. به همین دلیل بنا بر اقتضای شرایط، جریان اصلاحات به این تصمیم رسید که با برخی از چهره‌های معتدل اصولگرا همنشینی را در انتخابات تجربه کند که نتیجه هم داد و مجلس دهم از تندروها به نوعی پاک‌ شد. اما در این دور شرایط بهتر و تندروها حاشیه‌نشین شده‌اند.

این چهره اصلاح‌طلب ادامه داد: شرایط سیاسی‌، اجتماعی و البته اقتصادی کشور ما را به این نتیجه می‌رساند که اقتضای موقعیت فعلی روی کار آمدن مجلسی توانمند است تا با کارایی‌اش بتواند مشکلات را روزبه‌روز کاهش دهد. دقیقاً به همین دلیل جریان اصلاحات در این دوره برای حفظ شأن مجلس سراغ نیروهایی خواهد رفت که از درایت و شجاعت لازم برای انجام وظایف نمایندگی برخوردار باشند و این وظیفه ملی اصلاح‌طلبان است.

این فعال سیاسی افزود: اما باید توجه داشت که وظیفه ملی و البته دینی عوامل دیگر دست‌اندرکار در انتخابات و مشخصاً شورای‌ نگهبان این است که اجازه حضور را به همه افراد دارای صلاحیت بدهند.

مرتضی مبلغ در پایان سخنانش گفت: با در نظر گرفتن چالش کشور با جهان، معلوم می‌شود نظام به انتخاباتی پرشور و با بیشترین رأی‌های ممکن نیاز دارد. اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مهم این است که آنهایی که بر تکرار سیاست‌های غلط و دردسرساز گذشته اصرار دارند به خود بیایند و با تعدیل رد صلاحیت‌ها فضا را برای برگزاری انتخاباتی به نفع نظام آماده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی