امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

ترامپ مدعی دستکاری در متون استشهادی پرونده استیضاح شد

خرداد؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در توییتی، ضمن درخواست از جمهوریخواهان برای انتشار اسناد مربوط به شهادت شاهدان در جلسه رسیدگی به استیضاح خود، مدعی شد که مجلس نمایندگان در این متون دستکاری کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته متن شهادت شاهدان در جلسه ای پشت درهای بسته را منتشر کرد و ترامپ در واکنش به آن در صفحه توییتر خود نوشت: آدام شیف دغلباز (رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا) فقط نسخه های دستکاری شده را منتشر می کند.

ترامپ در ادامه این توییت با اشاره به اینکه از مشاهده اسناد مربوطه محروم شده، یادآور شد که جمهوریخواهان باید نسخه خود را منتشر کنند.

این در حالی است که هیچ مدرک مستدلی مبنی بر دستکاری در این متون در دست نیست. این متون به این مساله اشاره دارد که ترامپ چطور با استفاده از قدرت ریاست جمهوری درصدد بهره کشی از یک کشور خارجی برای اهداف سیاسی خود برآمده است.

هیچ یک از جمهوریخواهان آمریکا در مورد وجود اشتباه در این اسناد ابراز گله و شکایت نکرده اند.

«گرت هاک» گزارشگر شبکه «ام اس ان بی سی» در توییتی اعلام کرد که جمهوریخواهانی که در جلسه شهادت استیضاح ترامپ حضور داشتند، معتقدند که اسناد منتشر شده، کامل و واقعی است.

فرآیند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ از زمانی کلید خورد که یک افشاگر موضوع تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش را فاش کرد.

نام این افشاگر، «اریک چاراملا» عنوان شده است. نشریه واشنگتن اگزماینر گزارش داد که چاراملا اکتبر ۲۰۱۶ میلادی میهمان «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا در ضیافت ناهار وزارت امور خارجه ایالات متحده برای نخست وزیر وقت ایتالیا بوده است.

بایدن به همراه «جان کری» وزیر امور خارجه سابق آمریکا میزبانی ضیافت آن زمان برای «متیو رنزی» نخست وزیر وقت ایتالیا را برعهده داشت و چاراملا که ایتالیایی تبار است، جزو مقام های آمریکایی بود که دعوت برای شرکت در آن میهمانی را پذیرفت.

چاراملا در حال حاضر معاون مدیر اطلاعات ملی در بخش روسیه و اوراسیا در شورای اطلاعات ملی آمریکا است که به مدیر اطلاعات ملی آمریکا گزارش می دهد.

وی که تحلیل گر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ست، در پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، مدیر شورای امنیت ملی آمریکا در امر اوکراین بود و در ماه های اول ریاست جمهوری ترامپ در همان سمت باقی ماند. ژ

وی در شکایت خود عنوان کرد که ترامپ از همتای اوکراینی اش خواسته است در مورد فعالیت های مالی جو بایدن و پسرش تحقیق کند. ۹۱۰۹

ترامپ و «رودی جولیانی» وکیل شخصی اش مدعی اند که بایدن از سمت خود به عنوان معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا برای اعمال فشار بر اوکراین استفاده کرده تا «ویکتورشوکین» دادستان ارشد سابق اوکراینی را در سال ۲۰۱۶ اخراج کند تا پسر بایدن از تحقیقات در مورد شرکت انرژی اوکراینی «بوریسما هولدینگ» در امان ماند. پسر بایدن در گذشته عضو هیات مدیره این شرکت بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی