امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

درخواست آرژانتین از جمهوری آذربایجان برای بازداشت علی‌اکبر ولایتی!

خرداد: دولت آرژانتین از دولت آذربایجان درخواست کرده تا «علی اکبر ولایتی» مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه اسبق ایران را به اتهام نقش داشتن در حادثه انفجار ساختمان مرکز یهودیان آرژانتین (آمیا) در سال ۱۹۹۴، دستگیر و تحویل دهد.

 به گزارش خرداد به نقل از ایران؛«جروزالم پست» نوشت: ولایتی قرار است برای شرکت در دومین نشست رهبران مذهبی جهان روزهای 14 و 15 نوامبر (23 و 24 آبان ماه) به باکو سفر کند. وزارت امور خارجه آرژانتین روز جمعه گذشته سفیر آذربایجان را در «بوینوس آیرس» احضار کرده و ضمن  ابراز «نگرانی عمیق» دولت آرژانتین از حضور ولایتی در باکو، از دولت آذربایجان درخواست همکاری کرده تا ولایتی را به محض ورود به این کشور بازداشت و تحویل مقامات قضایی آرژانتین بدهد. علی اکبر ولایتی در زمان انفجار ساختمان آمیا در شهر «بوینوس‌آیرس»-پایتخت آرژانتین -(18 ژوئیه 1994) وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است. اتهام دست داشتن در حادثه انفجار آمیا که منجر به کشته شدن 85 یهودی آرژانتینی شده است، همواره از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران رد شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی