امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

(تصویر) مخفی شدن مورالس زیر چادر

خرداد؛ رئیس‌ جمهور برکنار شده بولیوی که از مکزیک پناهندگی سیاسی گرفته، دوشنبه شب، در حالی که سوار هواپیما می‌شد تا کشورش را به مقصد مکزیکوسیتی ترک کند،‌ توییت زد که با قدرت بیشتری بر می‌گردد.

به گزارش فرارو، اوو مورالس،‌ روز یکشنبه به دنبال سه هفته اعتراض مردمی نسبت به تقلب در نتیجه انتخابات اخیر در این کشور و افزایش فشار ارتش برای استعفا، ‌از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وی دوشنبه شب در توییتر نوشت که سوار هواپیما شده و به سمت مکزیک می‌رود. همزمان مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک نیز که پیش‌تر پیشنهاد اعطای پناهندگی به مورالس را ارایه داده بود،‌ در توییتر نوشت هواپیمای حامل او فرودگاه بولیوی را ترک کرده است.

در ساعات قبل از خروج این رهبر چپ‌گرا از کشورش، خیابان‌های بولیوی مملو از معترضان بود. پس از خروج مورالس، پلیس بولیوی اعلام کرد که شماری زیادی از معترضان از شهر ال آلتو به سمت لاپاز پایتخت بولیوی به راه افتاده‌اند.

در حالی که هزاران نفر از هواداران مورالس تظاهرات در لاپاز را آغاز کرده‌اند، گروه‌های مخالف وی و هواداران این گروه‌ها در میدان موریلو در مرکز لاپاز و سایر قسمت‌های شهر موانعی برای جلوگیری از درگیری میان دو طرف ایجاد کردند.

مورالس یکی دیگر از رهبران چپگرای آمریکای لاتین بود که در اوایل قرن جاری میلادی محبوب بود.

پس از کناره‌گیری مورالس،‌ شماری از وزرا و معاونان او نیز استعفا کردند و آدریانا سالواتیرا، رئیس سنا که می‌توانست جانشین او باشد،‌ نیز استعفا داد.

سناتور خئانین انیِس، معاون دوم رئیس مجلس سنای بولیوی در پارلمان این کشور حاضر شد و خود را کفیل ریاست جمهوری بولیوی اعلام کرد.

(تصویر)

عکس منتشر شده در توییتر مورالس که او را در نخستین شب پس از کنار گذاشته شدن از ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹، قدرت در مکانی مخفی و زیر چادر نشان می‌دهد

(تصویر)

(تصویر)

(تصویر)

 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی