امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲

تکرار اتهام‌های توهین‌آمیز ترامپ علیه مخالفان

خرداد؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در ادامه رویکرد مخالفت‌آمیز خود، به دموکرات‌های ارشد این کشور تاخت و اعضای دولتش را که قرار است در پرونده استیضاح شهادت دهند، افرادی خواند که مخالف نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بودند.

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، ترامپ با متوسل شدن به حساب کاربری اش در توییتر، ‌ از مردم آمریکا خواست متن تماس تلفنی خود با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین را بخوانند.

از سویی کاخ سفید به دلیل نداشتن رویکردی منسجم برای دفاع از ترامپ در برابر فرآیند استیضاح، مورد انتقاد قرار گرفته است.

مقام های دولت ترامپ لزوم تاسیس اتاق رسمی جنگ برای رسیدگی به این مساله را کم اهمیت جلوه داده اند.

رئیس جمهوری آمریکا اغلب از حساب کاربری توییتری خود و حضور در جمع هواداران انتخاباتی اش برای دفاع از مواضعش استفاده می کند.

قرار است «ویلیام تیلور» و «جرج کنت» دو دیپملمات ارشد آمریکا در مقابل کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درمورد سیاست دولت ترامپ در قبال اوکراین، در یک جلسه علنی شهادت دهند.

این دو شاهد قبلا به صورت محرمانه درخصوص دخالت «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ در موضوعات مرتبط با اوکراین، اعلام نگرانی کرده اند.

فرآیند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ از زمانی کلید خورد که یک افشاگر موضوع تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی اش را فاش کرد.

نام این افشاگر، «اریک چاراملا» عنوان شده است. نشریه واشنگتن اگزماینر گزارش داد که چاراملا اکتبر ۲۰۱۶ میلادی میهمان «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا در ضیافت ناهار وزارت امور خارجه ایالات متحده برای نخست وزیر وقت ایتالیا بوده است.

بایدن به همراه «جان کری» وزیر امور خارجه سابق آمریکا میزبانی ضیافت آن زمان برای «متیو رنزی» نخست وزیر وقت ایتالیا را برعهده داشت و چاراملا که ایتالیایی تبار است، جزو مقام های آمریکایی بود که دعوت برای شرکت در آن میهمانی را پذیرفت.

چاراملا در حال حاضر معاون مدیر اطلاعات ملی در بخش روسیه و اوراسیا در شورای اطلاعات ملی آمریکا است که به مدیر اطلاعات ملی آمریکا گزارش می دهد.۹۱۰۹

وی در شکایت خود عنوان کرد که ترامپ از همتای اوکراینی اش خواسته است در مورد فعالیت های مالی جو بایدن و پسرش تحقیق کند.

ترامپ و جولیانی مدعی اند که بایدن از سمت خود به عنوان معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا برای اعمال فشار بر اوکراین استفاده کرده تا «ویکتورشوکین» دادستان ارشد سابق اوکراینی را در سال ۲۰۱۶ اخراج کند تا پسر بایدن از تحقیقات در مورد شرکت انرژی اوکراینی «بوریسما هولدینگ» در امان ماند. پسر بایدن در گذشته عضو هیات مدیره این شرکت بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی