امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

امیر کویت با استعفای نخست وزیر موافقت کرد

خرداد؛ شیخ «صباح احمد جابر الصباح» امیر کویت امروز پنج شنبه با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت ، امیر کویت همچنین به شیخ "جابر المبارک" نخست وزیر مستعفی دستور داده تا تشکیل دولت جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

شیخ "جابر المبارک" نخست وزیر کویت روز پنج شنبه استعفای دولت این کشور را به شیخ "صباح الاحمد الجابر الصباح" تقدیم کرد.

سخنگوی دولت این کشور اعلام کرد که نخست وزیر برای تسهیل روند تغییرات در کابینه ، استعفای دولت خود را تقدیم امیر کویت کرده است.

استعفای دولت کویت در شرایطی صورت گرفت که نیمه آبان ماه شماری از شهروندان این کشور با تجمع در یکی از میدان‌ های شهر کویت ، خواستار مقابله با فساد و حل و فصل مشکل افراد فاقد تابعیت شدند.

اعتراض‌ ها در کویت پس از آن آغاز شد که دو نفر از جوانان بدون تابعیت در نتیجه ناگواری اوضاع دست به خودکشی زدند. افراد بدون تابعیت کویت که به جمعیت "البدون" معروف هستند جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار تن را تشکیل می دهند و از بسیاری از حقوق اجتماعی خود محرومند.

شرکت کنندگان در تجمعات اعتراضی با گلایه از وخامت اوضاع ، خواستار اصلاح نظام آموزشی، نوسازی بیمارستان‌ ها، توقف پارتی بازی و فساد، عفو محکومان سیاسی، جلوگیری از خدشه به آزادی بیان، حل مشکل بیکاری و مبارزه با فساد شده بودند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی