امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

حضور کیم جونگ اون در نمایش هوایی جنگنده‌های ارتش

خرداد؛ رهبری کره‌شمالی امروز (شنبه) شاهد نمایش هوایی جنگنده‌های ارتش کشورش در ساحل شرقی بود؛ او خلبان‌ این جنگنده‌ها را موظف کرد تا مقابل دشمنانی که تا دندان مسلح هستند، تاکتیک‌ها و ایده‌های بزرگی اجرا کنند.

به گزارش ایسنا، این گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) در پی انتشار بیانیه‌هایی در ابراز خشم این کشور از رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی منتشر شد که به گفته پیونگ‌یانگ می‌تواند به منحرف شدن مذاکرات اتمی با واشنگتن منجر شود.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون رضایتمندی خود را بابت عملکرد خلبان‌های جنگنده‌های نیروی هوایی کشورش ابراز داشت. کیم جونگ اون گفت، خلبان‌هایش باید برای مقابله با دشمنان تا دندان مسلح ایده‌ و تاکتیک‌های بزرگ داشته باشند و در هر شرایطی آماده باشند.

این خبرگزاری همچنین گزارش کرد: کیم جونگ اون همچنین تاکید کرد گرچه دشمنان ممکن است به مزیت‌های فناوری خود ببالند اما نمی‌توانند با پرسنل نظامی ما که دارای مزیت‌های اخلاقی و ایدئولوژیکی و سیاسی هستند، مقابله کنند.

در گزارش وبگاه ۳۸ نورث که مسئول مطالعات کره‌شمالی است، آمده است: تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ده‌ها جنگنده در فرودگاهی واقع در ساحل شرقی کره‌شمالی پارک هستند که شامل میگ‌های ۱۵، ۱۷ و ۲۹، بمب‌افکن‌های II-۲۸ و سوخو-۲۵ است.

در همین حال، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا که در کره‌جنوبی به سر می‌برد جمعه به خبرنگاران گفت، متحدان می‌توانند برای ایجاد فضایی برای دیپلماسی رزمایش مشترک هوایی را تغییر دهند.

مذاکرات اتمی از نشست ماه فوریه بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبری کره‌شمالی در ویتنام متوقف شده است چون آمریکا درخواست‌های کره‌شمالی را برای کاهش گسترده تحریم‌ها در ازای کاهش نسبی ظرفیت‌های اتمی‌اش رد کرد.

رهبری کره‌شمالی یک ضرب‌الاجل تا پایان سال جاری میلادی برای دولت ترامپ به منظور پیشنهاد مواردی قابل قبول برای یک توافق از طریق دیپلماسی تعیین کرده است و می‌گوید اگر ایالات متحده بر تحریم‌ها و فشارها ادامه دهد، راه جدیدی می‌یابد. کره‌شمالی آزمایش‌های موشکی خود و سایر اقدامات نظامی را در ماه‌های اخیر و در اقدامی واضح برای فشار بر واشنگتن افزایش داده است.

از آغاز مذاکرات اتمی در سال گذشته میلادی، ایالات متحده و کره‌جنوبی رزمایش‌های مشترک نظامی خود را برای ایجاد فضای دیپلماسی لغو کرده یا کاهش داده است اما کره‌شمالی می‌گوید، رزمایش‌هایی در مقیاس کوچکتر هنوز برای مقابله با یک حمله تمرین می‌شوند و به آن‌ها به شدت واکنش نشان می‌دهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی