امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹

دولت ترکیه ۴ شهردار دیگر را برکنار کرد

خرداد؛دولت ترکیه امروز -شنبه- چهار شهردار عضو «حزب دموکراتیک خلق‌ها» را از مقام خود برکنار کرد و به این ترتیب شمار شهرداران منتخبی که از مقام خود خلع شده‌اند به ۲۴ نفر رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، دولت ترکیه روز شنبه چهار شهردار عضو «حزب دموکراتیک خلق‌ها» (اچ‌د‌پ) را از مقام خود برکنار کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری و دولت ترکیه حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) متهم می‌کنند. هزاران نفر از اعضا و کادر رهبری حزب دموکراتیک خلق‌ها در ماه‌های گذشته بازداشت و زندانی شده‌اند.

بنا بر اعلام دولت ترکیه، شهرداران مازی‌داغی، ساووز و دریک در استان ماردین و شهر سروچ در استان شانلی‌اورفه روز شنبه از کار برکنار شدند. به این ترتیب شمار شهرداران منتخبی که از مقام خود خلع شده‌اند به ۲۴ نفر رسید. وزارت کشور ترکیه افراد نزدیک به دولت را به این مقام منصوب می‌کند.

حزب دموکراتیک خلق‌ها که به پشتیبانی از حقوق کردهای ترکیه مشهور است هرگونه ارتباط با پ‌ک‌ک را رد می‌کند. این حزب در آخرین انتخابات ترکیه توانست کنترل بسیاری از شهرهای عمدتا کردنشین جنوب این کشور را به دست بگیرد. با این حال و با توجه به تسویه گسترده شوراهای شهری از اعضای این حزب، اچ‌د‌پ دولت ترکیه را به اعمال فشار سیستماتیک علیه خود متهم می‌کند.

«صلاح‌الدین دمیرتاش» یکی از رهبران سابق حزب دموکراتیک خلق‌ها از سال ۲۰۱۶ میلادی به اتهام مشارکت در اعمال تروریستی در زندان به سر می‌برد.

از زمان آخرین حمله ترکیه به مناطق تحت کنترل نیروهای کرد در شمال سوریه (عملیات چشمه صلح) محدودیت‌ها علیه حزب دموکراتیک خلق‌ها به شدت افزایش یافته است. این حزب، تنها جریان سیاسی در پارلمان ترکیه بود که با تهاجم نظامی به شمال سوریه مخالفت کرد.
برچسب ها: دولت ترکیه ، شهردار
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی