امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۷۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷

ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ‌کس نیست/ هر نوع اعتراضی در بستر قانونی خود امکان‌پذیر است

خرداد؛وزیر کشور گفت: با توجه به شرایطی که کشورمان در آن واقع است باید تلاش کنیم همه مسائل و موضوعات ما حتی اگر اعتراضی است در یک بستر قانونی انجام شد.

به گزارش خرداد، عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اعتراضات نسبت به افزایش نرخ بنزین افزود: متأسفانه عده‌ای با اعلام اینکه نسبت به این موضوع اعتراضاتی دارند، در برخی شهر‌ها با اقداماتی که انجام دادند مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کردند.

وی ادامه داد: دیروز نیرو‌های نظامی، امنیتی و استانداری‌ها خویشتنداری و هدایت کردند تا به نحو احسن و با شرایط مناسبی اگر تجمعی است، پایان پذیرد.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: از صبح امروز در برخی شهر‌ها با اعمال برخی اقدامات کاملاً غیرقانونی و قانون‌شکنانه به مراکز عمومی مانند بیمارستان‌ها و اموال عمومی و خودرو‌های مردم آسیب زدند و برخی جاده‌ها را بستند و ترافیک شهری را مختل کردند.

وی گفت: تذکرات لازم داده شده و انتظار ما این بود این موضوع با اعلام نظر، به‌عنوان اعتراض پایان پذیرد، اما عده اندکی از این فضای عمومی سوء‌استفاده کردند و موجب شدند موجب ارعاب و وحشت و ناراحتی و رنجش مردم شوند.

وزیر کشور افزود: نیرو‌های انتظامی، امنیتی و نیرو‌های نظامی ما در هر شرایطی، امنیت و اقتدار کشور و منافع، آرامش و امنیت مردم برای آنها، اصل است.

وی اضافه کرد: تاکنون مدارا و به گونه‌ای رفتار شد که منجر به ناراحتی مردم نشود اما با اقداماتی که غروب امروز برخی در برخی مناطق انجام دادند تصمیم بر این است در صورتی که ادامه یابد، با توجه به درخواست مردم و اینکه پیگیر هستند و گلایه دارند که چرا عده‌ای زحمت و مشکل برای آنها درست کردند، نیروی انتظامی و امنیتی ناگزیر هستند وظیفه خود را انجام دهند.

رحمانی‌فضلی گفت: دادستان کل کشور هم اشاره کرد که دادستانی در اینگونه مواقع حتماً وارد خواهد شد. بسیاری از افراد شناسایی شدند و حتماً اقدام لازم انجام خواهد شد. با توجه به شرایطی که کشورمان در آن واقع است باید تلاش کنیم همه مسائل و موضوعات ما حتی اگر اعتراضی است در یک بستر قانونی انجام شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهد هر نوع اقدام و اعتراض و نظری به جای اینکه در بستر قانونی انجام شود در مسیر اعتراضات اجتماعی تنش‌زا واقع شود، موجب زحمت برای همه می‌شود.امیدواریم به تذکرات توجه شود، زیرا ادامه این کار به نفع هیچ‌کس نیست و موجب زحمت برای همه خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه به نظر و تقاضای مردم احترام می‌گذاریم، گفت: اکنون نظر و تقاضای مردم این است که به سرعت، آرامش و قانون حاکم شود و امنیت را برای همه تأمین کنیم و این کار را به طور قطع انجام خواهیم داد.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: به‌طور حتم نظر دادستانی را از طریق نیروی انتظامی و امنیتی پیگیری و مواردی که منجر به خسارت به اموال عمومی و اموال اشخاص شده با توجه به مستندات و مدارک تهیه و پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: دوربین‌های مختلفی در سطح شهر و بین جمعیت، تصویربرداری می‌کنند و در نهایت با شناسایی دقیق این افراد در زمان خود به‌طور حتم با آنها برخورد خواهد شد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امیدوارم همه ما به وحدت، انسجام، آرامش، امنیت و تعالی کشور فکر کنیم، گفت: هر نوع اعتراضی در بستر قانونی خود امکان‌پذیر است. امیدوارم ناگزیر نشویم از نیرو‌هایی که در شرایط خاص وارد عمل می‌شوند برای افراد هنجارشکن و قانون‌شکن استفاده کنیم.

 رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه همه باید در بستر قانونی حرکت کنیم، گفت: امیدواریم دیگر حادثه‌ای نداشته باشیم و همه ما در کنار هم کار و تلاش کنیم و کشور را به مسیری که خواست عموم مردم است هدایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از افراد در برخی شهر‌ها برای مردم زحمت ایجاد کردند، افزود: برای مثال امروز برخی افراد در تهران در بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی، خودرو‌ها را در وسط خیابان پارک کردند که مسلماً با این کار راه، بسته و ترافیک‌های سنگینی ایجاد می‌شود.

وزیر کشور اضافه کرد: اگر خواسته‌ای هم وجود دارد نباید به گونه‌ای باشد که برای همه مردم زحمت ایجاد کند.

منبع:ایلنا

برچسب ها: وزیر کشور
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی