امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

نماینده مردم ساری: ای کاش از قبل مردم را آماده کرده بودیم

محمد دامادی

خرداد: نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ضمن تذکری به هیات دولت مبنی بر عدم افزایش قیمت سایر کالاها گفت: ای کاش قیمت بنزین را شبانه افزایش نمی‌دادید. سابقا که طرحی در مورد یارانه‌ها اجرا کردیم از قبل مردم را آماده کرده بودیم.

به گزارش ایسنا، محمد دامادی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار کرد: مردم از شعار خسته شده و از شعار تریبون‌داران بی‌عمل ناراحت هستند. از اقدامات رییس قوه قضاییه تشکر می‌کنم که فسادستیزی را از دامان قوه قضاییه آغاز کردید. پیام این اقدام این است که دوران لابی‌ها و گریز مفسدان از قانون تمام شده است. از تریبون‌داران می‌خواهم این روند فسادستیز را کند نکنند، چراکه در این روزگار قحطی رونق اقتصادی و فراوانی شعارهای تهی تنها نسیم عدالت است که نور امید را در دل‌ها روشن می‌کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امید این عدالت امیدی است که به کاسبان تحریم، کاسبان ارزش‌ها، کاسبان زباله و کاسبان جان و آبروی مردم پایان می‌دهد.

وی با ابراز این عقیده که «دولت انگیزه‌ای برای بهبود اوضاع ندارد»، اظهار کرد: تاسف‌بار است که رییس یک دولت پس از شش سال تجربه اجرا علاوه بر ناامید کردن طرفداران‌اش در برآورده کردن ابتدایی‌ترین وعده‌های انتخاباتی هنوز به دنبال نام بردن از افرادی خاص است تا برایش سوت و کف بزنند.

دامادی خطاب به رییس جمهور گفت: به چشم‌های مردم نگاه کن تا از دل‌های آنها خبردار شوی. آیا در کف خیابان تورم، بیکاری، طلاق، سفره‌های کوچک شده و هزاران معضل دیگر که نتیجه بی‌تدبیری است را نمی‌بینید؟ امروز مجلس شورای اسلامی در صف مقدم اعتراض‌ها نسبت به تصمیمات غلط دولت قرار گرفته و بیشتر از دولتمردان با مردم در ارتباط است. دولت نمی‌تواند مدت زیادی پشت مجلس شورای اسلامی سنگر بگیرد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: کارگران، آموزش و پرورشی‌ها، بازنشستگان از ما می‌پرسند که در مجلس چه کار می‌کنیم؟ به نظر من مخاطب این سوال دولت است. اگر دولت توانایی اداره کشور را ندارد کنار برود و اجازه دهد جوانان انقلابی و خلاق به صحنه بیایند.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد افزایش قیمت بنزین، سخنان ایشان را فصل‌الخطاب و لازم ‌الاجرا دانست و گفت: ما باید به تصمیم سران سه قوا خوش‌بین باشیم اما چند نکته وجود دارد اول این‌که نمایندگان به بحث‌های کارشناسی انتقاداتی دارند. ای کاش دولت، مجلس شورای اسلامی را محرم می‌دانست و موضوع را قبل‌تر از اینها با مجلس در میان می‌گذاشت و با ما همنوا می‌شد. دولت همچنین می‌توانست راهکارهای بهتری انتخاب کند مثلا اگر الگوی مصرف را در نظر می‌گرفتند می‌توانستند قیمت بنزین را از ۱۰۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان کاهش داده و مازاد آن را بر الگوی مصرف اضافه کند.

دامادی ادامه داد: نمایندگان در مورد نحوه‌ی اجرای این طرح حرف دارند از گوشه و کنار کشور خبرهایی در مورد افزایش قیمت برخی کالاهای دیگر به گوش می‌رسد. ما به دولت هشدار می‌دهیم که اگر مجلس شورای اسلامی نسبت به تصمیم سران سه قوا تمکین می‌کند دولت هم باید به فرمایشات رهبری گوش جان بسپارد. لطفا تمام اعضای هیات دولت را مامور کنید که نسبت به افزایش قیمت سایر کالاها حساس باشند. پیک‌های موتوری، جوانان تحصیلکرده بیکار این کشور هستند پس رییس جمهور مراقب باشد. او از بسیاری از منابع معنوی و مادی هزینه کرده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد آمادگی قبل از هر اتفاق مهم تاکید کرد: ای کاش زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین شب نبود و این اتفاق در یک زمان معتبر صورت می‌گرفت و آمادگی‌هایی از قبل به وجود می‌آمد. در گذشته که طرحی در مورد یارانه‌ها اجرا کردیم به مردم آمادگی دادیم.

برچسب ها: مجلس ، ساری ، حوادث
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی