امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

رئیس بسیج: نیروهای امنیتی با طمانینه با معترضان واقعی برخورد کرد

خرداد؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: راضی نیستیم کوچکترین‌ آسیبی به فردی وارد شود نیروهای امنیتی هم در چند روز با طمانینه و آرامش با معترضان واقعی رفتار کردند.

سردار غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال بسیج و با شعار بسیج ۴۰ سال خدمت جهاد و شهادت، در پاسخ به سوالی درباره برخورد بسیج با عوامل آشوب‌ها گفت: موضوع حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می شود؛ یک بخش اعتراض مردم به شیوه اعلام یا شیوه اجرای این مرحله از سهمیه بندی سوخت است که طبعا از طریق رسانه‌های مختلف و رسانه ملی و جراید و نمایندگان مردم منعکس شد و این کاملا هم باید شنیده شود.
وی افزود: در کشور ما ‌آزادی هست و مردم می‌توانند نظراتشان را با کمال آزادی بیان کنند و البته مردم عزیز و کم برخوردار ما در شرایط اقتصادی که آمریکایی‌ها تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مردم در طول سالیان گذشته اجرا کرده اند و سخت‌ترین تحریم‌ها را در ماه‌های اخیر در سنوات اخیر به مرحله اجرا گذاشته اند، خوشبختانه این فشار حداکثری و تحریم‌های گسترده وحشیانه و تروریسم اقتصادی خوشبختانه با شکست روبرو شد.
سردار سلیمانی اظهارداشت: وقتی شما به صحنه نگاه می کنید می‌بینید که صبح شنبه مردم اعتراضاتی داشتند و اعلام کردند و در برخی جاها ماشین‌های خود را متوقف کردند. این روند طبیعی است، اما عصر روز شنبه یک کانون‌های شرارت و دستبرد به اموال عمومی و اموال مردم در بعضی جاها فعال شد این بار هم توطئه آمریکایی‌ها در ایجاد ناامنی‌ در ایران شکست خورد.
 فرمانده سازمان بسیج اضافه کرد:همه تلاششان این بود که در سال ۹۷ این پروژه را عملیاتی کنند اما با هوشیاری و دقتی که شد،و پیشگیری که مردم به خرج دادند آمریکایی‌ها موفق نشدند پروژه شان را اجرا کنند این مرحله که سهمیه بندی سوخت اتفاق افتاد از اعتراضی که مردم داشتند آنها در عصر روز شنبه سوء استفاده کردند.
آمریکایی‌ها هیچ گونه موفقیتی در این موضوع نداشتند و یک شکست دیگر بر کارنامه‌ آنها افزوده شد البته ما راضی نیستیم کوچکترین‌ آسیبی به فردی در کشور وارد شود نیروهای امنیتی هم طی چند روز با طمانینه و آرامش با معترضان واقعی رفتار کردند.

وی ادامه داد: درباره واکنش بسیج و حمایت از نیروهای انتظامی برای مقابله با آشوبگران گفت بسیج به عنوان نیروی مردمی پشتوانه تمام دستگاه‌های نظام است تشکیلات و شبکه های مردمی در امتداد مسئولیت‌های دستگاه‌های مسئول قرار گیرد در جاهایی که نیروی انتظامی نزای به کمک داشته باشد آماده کمک به ‌آنها هستیم البته کمکهای بسیج بیشتر جنبه مردمی پیشگیری و رایزنی دارد

سلیمانی گفت: وقتی مشکلی در کشور به ما به نام فلج اطفال وجود داشت و وزارت بهداشت و درمان با کمک بسیج توانست این مشکل را مرتفع کند. اگر در جاهایی هم نیروی انتظامی نیاز به کمک داشته است بسیج در حد توان خود، کمک و پشتیبانی کرده است و کمک ما بیشتر جنبه مردمی دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: ۵ آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل همراه با چهلمین سالگرد تاسیس بسیج در میهن اسلامی است که همه مردم و کشورهای اسلامی با خدمات و برکات بسیج در طول ۴۰ سال گذشته آشنا هستند.

وی افزود:‌بسیج گسترده‌ترین شبکه مردمی در درون کشور  را دارد و در خدمت به میهن اسلامی، ملت بزرگ ایران و منافع ملی کشور در طول ۴۰ سال گذشته و در صحنه‌های مختلف توانست به ضرورت‌ها و نیازهای ملت ایران و نظام مقدس ایران پاسخ دهد تا جایی که امروز بسیج الگویی برای کشورهای مسلمان و همه ملت‌های آزاده شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی