امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

زیر سؤال بردن ناتو تهدیدی برای امنیت اروپا است

خرداد؛نخست‌وزیر لهستان گفت هرگونه اقدامی که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را زیر سؤال ببرد، تهدیدی برای آینده اتحادیه اروپا و همکاری‌های نظامی است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ماتئوش موراویه‌تسکی»، نخست‌وزیر لهستان، امروز -‌سه‌شنبه- گفت هرگونه اقدامی که ضمانت جمعی دفاعی از جمله سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را زیر سؤال ببرد، تهدیدی برای آینده اتحادیه اروپا و همکاری‌های نظامی است.

وی در جمع نمایندگان پارلمان گفت که دستورالعمل‌های جدیدی را پس از برگزاری انتخابات ۱۳ اکتبر به دفتر حزب ناسیونالیست قانون و عدالت داده است. موراویه‌تسکی همچنین افزود که اتحادیه اروپا باید پس از خروج بریتانیا ازا اتحادیه اروپا به همکاری با این کشور ادامه دهد.

این در حالی است که «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، پیشتر گفته بود که ناتو دچار «مرگ مغزی» شده است. این اظهارات واکنش‌های بسیاری را در میان اعضای ناتو به دنبال داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی