امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

انفجار در شهر جرابلس در شمال سوریه

خرداد؛ به دنبال حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه سلسله انفجارهایی در این مناطق روی داد که در تازه ترین آن انفجار یک موتور بمب گذاری شده در شهر جرابلس به کشته شدن یک شهروند سوری و زخمی شدن شماری دیگر انجامید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این انفجار در مرکز شهر جرابلس در منطقه «سپر فرات» روی داد که در اثر آن یک غیرنظامی کشته و چهارتن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی شهر موفق شدند یک بمب کار گذاشته شده در موتور سیکلت دوم را کشف و خنثی کنند.

 پس از پایان عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه موسوم به «چشمه صلح»، یک رشته انفجارهای پی در پی در مناطق شمالی و شمالی شرقی سوریه رخ داده است.

۲۵ آبان ماه نیز  انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر «الباب» واقع در شمال شرق حلب سوریه امروز (شنبه) منجر به کشته شدن ۱۸ غیرنظامی شد.

یکشنبه ۱۹ آبان در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در حومه رقه در شمال سوریه ۸ غیرنظامی جان خود را از دست دادند.

شنبه ۱۱ آبان هم بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در تل ابیض ۱۳ نفر جان خود را از دست داده و ده ها تن دیگر مجروح شدند.

ترکیه در ۱۷ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی