امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

روند کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور تا شنبه ادامه دارد

خرداد؛ یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: دما در مناطق شمال شرق و شرق کشور تا روز شنبه چهار تا هشت درجه کاهش می‌یابد و فردا صبح (پنجشنبه) این مناطق دچار یخ زدگی خواهد شد.

امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: امروز برای بیشتر نواحی کشور به جز نوار غربی که بارش در آن خاتمه پیدا کرده است، بارش‌ها روی دامنه‌های البرز و زاگرس به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: برای مناطق جنوب کشور بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود و فردا بارش‌ها در نوار شرقی ایران در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز شرقی و همچنین در سواحل شمال و اردبیل تداوم می‌یابد.

به گفته نقشینه، روز جمعه سواحل شمال، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش خواهد داشت و در روز شنبه بارش‌ها به سواحل غربی خزر و اردبیل محدود می‌شود؛ دریای خزر و خلیج فارس هم  طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص آسمان پایتخت نیز گفت: امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات بارش باران و برف دارد؛ مه رقیق برای تهران پیش بینی شده است و بیشینه دمای پایتخت امروز و فردا در مهرآباد به ۹ درجه سانتی گراد می‌رسد و کمینه دمای شمیرانات و مهرآباد یک درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است. امشب آسمان تهران نیمه ابری و فردا صاف خواهد بود.

نقشینه در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استانی کشور نیز گفت: امروز صبح کرمانشاه و شهرکرد با چهار درجه زیر صفر و بندرعباس دیروز با ۲۵ درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور هستند.
برچسب ها: کاهش دما
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی