امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷

آمریکا، ویتنام را برای حمایت از گشت‌زنی‌ها در دریای چین جنوبی مجهز به کشتی می‌کند

خرداد؛وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، کشورش، ویتنام را مجهز به کشتی دیگر برای حراست و محافظت از سواحل این کشور می‌کند تا توانایی هانوی برای گشت‌زنی‌ها در دریای چین جنوبی در بحبوحه تنش در روابط با پکن تقویت شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا طی سخنرانی در آکادمی دیپلماسی در ویتنام در ادامه تور آسیایی‌اش اظهار کرد: تلاش‌های یکجانبه چین برای تحمیل خواسته‌های غیرقانونی‌اش در حاکمیت دریایی امکان دسترسی دیگر کشورها به منابع طبیعی حیاتی را تهدید می‌کند، ثبات بازارهای انرژی منطقه‌ای را از بین می‌برد و خطر وقوع درگیری را بیشتر می‌کند.

ویتنام یکی از مخالفان سرسخت مطالبه‌گری‌های پکن درباره حاکمیت در دریای چین جنوبی شده است.

اسپر ضمن انتقاداتی از چین، این کشور را به "بداخلاقی" با همسایگانش نظیر ویتنام متهم کرد.

این دومین کشتی خواهد بود که ویتنام از گارد سواحل آمریکا تحویل می‌گیرد زیرا ویتنام یکی از کشتی‌های همیلتون را دو سال پیش تحویل گرفته بود.

آمریکا با مجهز کردن ویتنام به این تجهیزات دریایی و تقویت ناوگان دریایی این کشور قصد دارد، این کشور را در زمینه حفظ حاکمیت خود و بازدارندگی چین قوی کند.

آمریکا در آوریل شش قایق گشت‌زنی به ارزش ۱۲ میلیون دلار و دو سال پیش نیز ۱۲ قایق دیگر در اختیار ویتنام قرار داده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی