امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱

فرانسه از عهدشکنی عربستان برای کمک به نیروهای ضدترور در آفریقا انتقاد کرد

خرداد؛ «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه از عدم پایبندی عربستان سعودی به تعهداتش برای ارائه کمک مالی به نیروهای مبارزه با تروریسم در غرب آفریقا انتقاد کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، عربستان سعودی در دسامبر ۲۰۱۷ متعهد شد تا یکصد میلیون یورو (۱۱۰ میلیون دلار) به نیروهای موسوم به «G۵ Sahel» کمک کند.
این نیروها متشکل از ارتش‌های موریتانی، مالی، نیجر، بورکینافاسو و چاد است و با هدف مقابله با داعش و القاعده در این کشورها بخصوص مالی و بورکینافاسو تشکیل شد.
نیروهای G۵ ساحل طی سه سال گذشته با کمبود بودجه روبرو و هماهنگی نیروها در آن ضعیف بوده است.
وزیر دفاع فرانسه چهارشنبه در جلسه استماعی در پارلمان گفت: عربستان سعودی به تعهداتی که داده بود عمل نکرده است. متاسفم که عربستان این تعهدات را عملی نکرده است.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دو سال پیش شخصا از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خواست تا به G۵ کمک کرده و نیت خود برای مقابله با تفکرات افراط گرایان را ثابت کند.
فرانسه در سال ۲۰۱۳ برای مقابله با گروه‌های افراطی که شمال کشور مالی را به کنترل خود در آورده بودند، به مداخله نظامی روی آورد. اما اوضاع این منطقه نه تنها آرام نشده بلکه تنش‌ها و ناامنی‌ها شدت گرفته است.
دولت فرانسه به دلیل ناکامی‌های ارتش این کشور در مالی با انتقادات زیادی مواجه شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی