امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

دادستان کل اسرائیل علیه نتانیاهو کیفرخواست صادر می‌کند

خرداد؛ اویخای مندلبلیت دادستان کل رژیم صهیونیستی برای نخستین بار علیه بنیامین نتانیاهو رسما اعلام جرم کرد. وی قرار است تا چهار روز دیگر علیه نتانیاهو به اتهام فساد کیفرخواست صادر کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، دادستان کل اسرائیل روز پنجشنبه رسما علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در رابطه با چند پرونده رسوایی فساد مالی، اعلام جرم کرد.

مندلبلیت، نتانیاهو را به "تقلب، خیانت در امانت، و دریافت رشوه"، متهم کرده است.

نتانیاهو اتهام انجام هرگونه کار خلافی را رد کرده و مدعی شده "کودتا" علیه وی صورت گرفته و "قربانی کمپین ظلم سیاسی" شده است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص هم از تصمیم مندلبلیت برای صدور کیفرخواست علیه نتانیاهو طی روزهای آتی خبر داد.

این اقدام به رغم تلاش‌های نتانیاهو برای خروج از بحران کنونی و فرار از محاکمه صورت ‌می‌گیرد.

آخرین تلاش نتانیاهو در این راستا حمله دو روزه به غزه بود که به شهادت ۳۴ فلسطینی از جمله  بها ابو العطا فرمانده ارشد گروهان‌های قدس منجر شد اما این اقدام نیز تبدیل به شکستی دیگر برای نتانیاهو شد و مقاومت فلسطین توانست ضرباتی سختی و کاری به این رژیم وارد کرده و خسارت‌های بسیار زیادی به آن وارد کند.

حزب لیکود تلاش می‌کند به هر شیوه‌ای مانع از صدور کیفرخواست علیه نتانیاهو شود و در همین راستا درصدد برگزاری تظاهرات هزاران نفری مقابل منزل مشاور قضایی دولت رژیم صهیونیستی برای منصرف کردن او از تصمیم خود است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی