امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴

نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان: اروپا شهامت اقدام علیه آمریکا را ندارد

خرداد؛ یک نماینده حزب «دموکرات آزاد» در پارلمان آلمان با بیان اینکه اتحادیه اروپا یک‌صدا نیست، تصریح کرد، این اتحادیه شهامت اقدام علیه آمریکا را ندارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه‌وله، «بیژن جیرسرایی» نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان در گفت‌وگویی با این رسانه، به ضعف اروپایی‌ها در برابر آمریکا اشاره و تاکید کرد، اتحادیه اروپا به تنهایی نمی‌تواند برجام را اجرا کند.

وی افزود: «جامعه‌ جهانی با امضای توافقی با ایران، بسیاری را امیدوار کرد. ما در اروپا بر این باور بودیم که ایران از انزوا بیرون می‌آید و به جامعه جهانی می‌پیوندد؛ البته آن زمان حساب این را نکرده بودیم که دولت ترامپ در آمریکا قدرت را در دست می‌گیرد...»

نماینده حزب دموکرات آزاد آلمان در ادامه افزود: «اشتباه اتحادیه اروپا بود که این انتظار بزرگ را در ایران ایجاد کرد که (اتحادیه) می‌تواند به تنهایی برجام را اجرا کند. چنین انتظاری هرگز عملی نبود. درست است که اتحادیه اروپا قدرتمند است، اما شهامت اقدام علیه آمریکا را ندارد و یک‌صدا هم نیست. اروپایی‌ها نمی‌توانند از شرکت‌های خارجی یا شرکت‌های اروپایی برابر (تحریم‌های) آمریکا حمایت کنند... اروپایی‌ها نمی‌توانند بازرگانان و فعالان اقتصادی را مجبور کنند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند یا با ایران همکاری تجاری داشته باشند زیرا تحریم‌های آمریکا بسیار سخت است و کسانی که با ایران کار می‌کنند، بازار آمریکا را از دست می‌دهند.»
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی