امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

ایرانی‌ها در سفر اربعین چه چیزهایی در کربلا جا گذاشتند؟

خرداد؛ سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به پیدا شدن ۱۱۲ شناسنامه و ۴۰۴ کارت ملی زوار اربعین حسینی در کربلا گفت: تمام مدارک به ادارات ذی‌ربط در وزارت خارجه منتقل شده است.

میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به حضور میلیونی زائران ایرانی در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: در جریان مراسم اربعین حسینی امسال مدارک بسیاری در حوزه کربلا یافت شد که تمام این مدارک به ادارات ذیربط در وزارت خارجه منتقل شده است.

وی از پیدا شدن ۱۱۲ شناسنامه ایرانی در ایام اربعین حسینی در کربلا خبر داد و افزود: علاوه بر ۱۱۲ شناسنامه، ۴۰۴ کارت ملی نیز در کربلا پیدا شده است که زوار اربعین حسینی می‌توانند برای دریافت آن به بخش‌ اداره سجلات مراجعه کنند.

حسینیان در ادامه با بیان اینکه ۵۱۳ گذرنامه ایرانی نیز به اداره گذرنامه تحویل داده شده است، افزود: ۳۵ کارت سوخت اتومبیل، ۱۰۳ گواهینامه رانندگی، ۲۴ کارت شناسایی ماشین و ۴۸ کارت پایان خدمت نیز در اربعین حسینی در شهر کربلا پیدا و به اداره امور اجتماعی تحویل داده شده است.

سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اینکه ۲۳۴ ساک دستی و کوله پشتی مفقوده متعلق به زوار اربعین پیدا شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه کربلا ۱۸۸ و در نجف اشرف ۴۶ ساک دستی و کوله پشتی پیدا شده است که از این میان ۹۱ عدد دارای مشخصات و ۱۴۳ عدد فاقد مشخصات هستند.

حسینیان با بیان اینکه تمام این ساک‌ها تحویل سازمان حج و زیارت شده است، گفت: ساک‌های دارای مشخصات توسط پست تحویل خواهد شد. همچنین تصاویر ساک‌ها و کوله‌های فاقد مشخصات در سایتی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام می‌شود. زائرانی که ساک آنان مفقود شده با شناسایی و اعلام مشخصات بیشتر آن را تحویل خواهند گرفت و در مورد ساک‌هایی که در مدت اعلام شده مراجعه‌ای صورت نگیرد، تصمیم مقتضی اخذ خواهد شد.

 امسال حدود ۴ میلیون ایرانی به پیاده‌روی اربعین حسینی مشرف شدند.
برچسب ها: سفر اربعین ، کربلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی