امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۸۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی امروز واریز می‌شود

خرداد؛ سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: سهمیه بنزین آژانس‌های اینترنتی که طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار بر اساس پیمایش خواهد بود، امروز (سه شنبه) به کارت‌های سوخت آنها واریز می‌شود.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا کلامی» امروز (سه‌شنبه) در نهمین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار افزود: ستاد تنظیم بازار تلاش می‌کند اثرات غیر واقعی و تورمی و روانی اصلاح قیمت بنزین را بر نرخ کالا و خدمات در کشور کنترل کند؛ باید بپذیریم وقتی که بنزین افزایش قیمت دارد، خواه ناخواه بر قیمت بخشی از کالاها و خدمات تاثیرگذار است، اما نکته مهم این است که دولت پذیرفته اثر مستقیم این طرح بر حمل و نقل را با تخصیص سهمیه بنزین مدیریت کند. 

وی ادامه داد: وزارت کشور به عنوان مجری و وزارت نفت به عنوان مسئول اجرایی، باید سهمیه مرتبط با بخش‌هایی که به آنها توسط ستاد تنظیم بازار تکلیف شده است را تامین و مطابق مصوبه تنظیم بازار، سهمیه آن‌ها را اصلاح کنند .

سخنگوی ستاد تنظیم بازار بیان کرد: هر چقدر زمان ارائه سهمیه‌های در نظر گرفته شده برای اقشار مختلف با تاخیر انجام شود، باعث افزایش قیمت غیر متعارف خواهد شد.

وی تاکید کرد که مصوبات ستاد تنظیم بازار لازم الاجرا بوده و ستاد به دنبال اجرایی شدن سریع مصوبات خود در تعامل با دیگر دستگاه‌ها است.

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی امروز واریز می‌شود

کلامی با اعلام اینکه سهمیه بنزین آژانس‌های اینترنتی امروز به کارت‌های سوخت آنها واریز می‌شود، گفت: اتحادیه آژانس‌های تلفنی باید به سازمان‌های استانی صنعت و معدن و اتاق‌های اصناف مراجعه و فهرست خودروهای تحت پوشش را به مرکز ارسال کنند تا وزارت کشور و وزارت نفت نسبت به واریز سهمیه سوخت آنها اقدام کند.

دو میلیون وانت بار سهمیه خود را دریافت خواهند کرد

کلامی با بیان اینکه تا کنون اطلاعات دو میلیون وانت بار شناسایی شده است، افزود: سهمیه اختصاصی برای این وانت بارها به زودی واریز خواهد شد؛ ما فرض را بر این می‌گذاریم که این تعداد محق به دریافت سهمیه هستند و پس از تکمیل اطلاعات خود از وانت بارهایی که محق به دریافت سهمیه نیستند، سهمیه اختصاص یافته حذف می‌شود. 

افزایش سهمیه بنزین برای پیک‌های موتوری

سخنگوی ستاد تنظیم بازار همچنین اعلام کرد: براساس مصوبه جدید ستادتنظیم بازار سهمیه پیک‌های موتوی از ۱۰ لیتر به ۲۵ لیتر افزایش یافته است؛ ما پیگیر افزایش این سهمیه هستیم چرا که بعضی از آنها همزمان حمل بار و حمل مسافر انجام می‌دهند ولی نیاز به بررسی کارشناسی بیشتری در این زمینه وجود دارد.

افزایش قیمت گوجه فصلی است

کلامی با اشاره به مصوبات نهمین جلسه ویژه تنظیم بازار تاکید کرد: خبرهای موردی که از استان‌ها درباره افزایش قیمت کالاها منعکس شده صحت ندارد و کالا به اندازه کافی در تمام کشور وجود دارد.

وی درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی در کشور گفت: افزایش قیمت گوجه فرنگی ربطی به اصلاح قیمت بنزین ندارد و همیشه با تغییر فصل این مشکل پیش خواهد آمد، گوجه فرنگی کالایی است که به صورت گلخانه‌ای کشت می‌شود و زمان کشت آن هم متفاوت است.

این مقام مسئول ادامه داد: در فاصله بین آذر و ابتدای دی ماه دچار این وقفه هستیم و زمانی که گوجه فرنگی تولید شده در شهرهای جنوبی به بازار عرضه شود، قیمت کاهش می‌یابد.

کلامی اعلام کرد که از مهرماه تا پایان آبان ماه بیش از ۲۷۰ هزار تن گوجه فرنگی مازاد بازار برای حمایت از کشاورزان از بازار جمع آوری شده است .

با رکود کالا در بخش لوازم خانگی مواجه‌ایم

وی با اشاره به وضعیت لوازم خانگی گفت: تمامی انجمن‌ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی اعلام کرده‌اند که کالا به اندازه کافی در کشور وجود دارد و در حال حاضر با رکود کالا در بخش لوازم خانگی مواجه‌ایم و فروش نداریم. اگر در سطح کشور واحدی صنفی تحت هر عنوانی عدم عرضه یا افزایش نرخ دارد، مردم به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند تا رسیدگی شود.

افزایش ۲۰درصدی تخصیص گاز مایع

سخنگوی ستاد تنظیم بازار با اشاره به افزایش ۲۰درصدی تخصیص گاز مایع گفت: مصوب شده است تا شرکت‌ها گاز مایع را در بخش خانوار توزیع کنند. همچنین برای کاهش فشار تقاضای افزایش بنزین که ممکن است در این بخش هم اثر گذار باشد، وزارت نفت را مکلف کردیم سهمیه گاز مایع در سطح کشور را ۲۰درصد افزایش بدهد؛ وزارت نفت نیز اعلام کرده که این کار انجام شده است.

به گفته کلامی، اگر شرکت‌های عرضه کننده گاز مایع تخلف داشته و یا از ارائه به قیمت مصوب خودداری کنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد.
پربیننده ترین