امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

نمایندگان باید رفتار مسئولانه‌ای در پیش بگیرند

استیضاح‌ها به ریزش پایگاه اجتماعی نمایندگان منجر می‌شود
خرداد؛ نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در شرایط کنونی باید رفتار مسئولانه‌ای در پیش بگیرند؛ دنبال کردن استیضاح‌ها روند درستی نیست و به ریزش بیشتر پایگاه اجتماعی نمایندگان منجر می‌شود.

جلال میرزایی در خصوص استیضاح ها به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: رفتار مجلس و نمایندگان، رفتار درستی نیست، چون وزیر آموزش و پرورش هنوز فرصتی بری اجرای ایده‌ها و برنامه‌های خود نداشته است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان در آستانه انتخابات به دنبال تغییر مدیران در آموزش و پرورش هستند و چون وزیر در این زمینه تمکین نمی‌کند، نمایندگان وزیر را تحت فشار قرار می‌دهند و این امر برای نمایندگان نتیجه عکس خواهد داشت.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان در شرایطی که کشور با مشکلات عدیده ای مواجه است، باید رفتار مسئولانه‌ای در پیش بگیرند؛ این نوع رفتارها(استیضاح ها) به ریزش بیشتر پایگاه اجتماعی نمایندگان منجر می شود.

استیضاح‌ها توقعات دور از انتظاری در جامعه ایجاد می‌کند

قاسم میرزایی نکو  نماینده دماوند در مجلس شورای اسلامی در خصوص روند استیضاح وزیران دولت از سوی نمایندگان به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: شرایط فعلی با توجه به معضلات و مشکلات موجود و نیاز جامعه به یک آرامش ویژه، استیضاح‌هایی که در مجلس کلید زده می‌شود، تنش‌ها، مشکلات و توقعات دور از انتظاری در جامعه ایجاد می‌کند.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی می‌توانست به مجلس بیاید و با نمایندگان حرف بزند و با چند رای بالا و پایین  یا بماند یا نماند، اما ترجیح داد که این غائله را از بگو و مگوها خارج کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش هم گفت: مهمترین کاری که در چند ماه اخیر از سوی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت، اجرای نظام رتبه بندی معلمان بود، پرداخت پاداش و مطالبات بازنشستگان و درگیر اقدامات قابل توجهی که ما نمایندگان نیز انتظار نداشتیم در این مدت کوتاه انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی