امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
بازی با افکار عمومی نمایندگان به بهانه قیمت بنزین

تکذیب شایعه تک نرخی شدن بنزین

سرویس اقتصادی خرداد - محمدرضا مشتری: آبان ماه بود که خبر ناگهانی افزایش قیمت بنزین با عنوان مصوبه سهمیه بندی بنزین در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به مثابه بمب خبری ترکید و ایران را به ورطه یک چالش پر دامنه و چند روزه سوق داد شاید هیچکس گمان نمی برد که افزایش قیمت بنزین اینگونه بازتاب منفی و سراسری داشته باشد اما نحوه ی اجرای طرح اعلام خبر آن و واکنش دولتمردان به این موضوع همگی دست به دست هم داد و آنچه نباید می شد انجام شد. اتفاقی که با همه ِ تلخی و هزینه های پیامدی آن انجام پذیرفت و جامعه از یک پیچ سخت گذر کرد. حال اما باز عده ای به دنبال حاشیه پردازی پیرامون این نقطه حساس عمومی هستند.

به گزارش خرداد شماری از نمایندگان مجلس که در ماجرای سهمیه بندی بنزین از دایره اثرگزاری خارج شده و حرفی برای گفتن نداشتند حالا و به خصوص با نزدیک شدن به موسم انتخابات با توجه به حساسیت افکار عمومی نسبت به این موضوع درصدد بهره برداری و ماهیگیری از آب گل آلود بود و چه چیزی بهتر از قیمت بنزین و مانور بر روی آن و عرض اندام در افکار عمومی است؟ 

در همین رابطه طی روزهای اخیر شماری از نمایندگان در ساختمان بهارستان زمزمه های تازه ای در باره مصوبه قیمت بنزین را مطرح می کنند. از جمله آنکه گفته شده بود بنزین قرار است تک نرخی شده و پایین تر از قیمت بنزین آزاد به مردم ارائه شود هرجند که دونرخی بودن بنزین فسادزا بئده و با مولفه های اقتصاد آزاد نمی خواند اما در این شرایط کشور و با توجه به مصوبه سران قوا بسایر بعید است که تغییری در مصوبه قبلی داده شود و این اظهارات نمایندکان می تواند در راستای جلب افکار عومی عنوان شده باشد و البته که ارزش خبری و تحلیلی ندارد. همانگونه که مقامات رسمی به این اظهرات واکنش نشان داده و این اظهارات را تکذیب کردند.

در همین رابطه روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای شایعات مطرح شده درباره تک‌نرخی شدن قیمت بنزین را تکذیب کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

«در پی انتشار شایعات در فضای مجازی به نقل قول از این شرکت با موضوع احتمال تک نرخی شدن بنزین،  ضمن رد این گونه شایعات و اخبار، تأکید می‌شود هموطنان عزیز به‌منظور اطلاع از اخبار صحیح طرح مدیریت مصرف سوخت به سایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به آدرس www.niopdc.ir مراجعه کنند.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی