امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵

سعید مولایی پناهنده شد؛ مقصد عجیب برای جودوکار سابق ایران

خرداد؛جودوکار سابق ایران با پذیرفتن ملیت جدید و گرفتن پناهندگی دیگر برای تیم جودوی ایران مبارزه نمی‌کند.

به گزارش خرداد، سعید مولایی، جودوکار 27 ساله ایرانی که سابقه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، بعد از درخواست پناهندگی به آلمان، حالا قبول کرده است برای مغولستان به میدان برود.

مولایی چندی پیش و پس از عدم حضور در مبارزه با نماینده رژیم صهیونیستی دیگر به ایران بازنگشت و به آلمان درخواست پناهندگی داد.

حالا خبر می‌رسد که سعید مولایی، پیشنهاد باتلوگا خالتما، رئیس جمهور مغولستان را پذیرفته و شهروندی این کشور را قبول کرده است. خالتما که رئیس فدراسیون جودوی مغولستان هم هست، طی سالیان اخیر بسیاری از ورزشکاران خود را به خاطر تغییر ملیت به کشورهایی مثل امارات یا آذربایجان از دست داده بود. مغولستان نمی خواهد روند مدال گرفتنش در المپیک به خطر بیفتد و به همین دلیل طی هفته اخیر در تلاش بود که مولایی را راضی کند به تیم جودوی این کشور بپیوندد.

سعید مولایی چند روز گذشته را در اولان‌باتور، پایتخت مغولستان سپری کرد تا با امکانات و وضعیت این کشور آشنا شود. رئیس جمهور مغولستان به طور اختصاصی، میزبان وی بوده و موفق شده او را راضی کند که به جای تیم پناهندگان، در تیم ملی مغولستان به میدان رود.

نام سعید مولایی از همین حالا در مسابقات مسترز چین، به عنوان ورزشکار مغول، ثبت شده است. لازم به ذکر است مولایی تمام امتیازاتش را برای صعود به المپیک از دست داده است چرا که آن را به عنوان نماینده ایران بدست آورده بود.

منبع:ایلنا

برچسب ها: سعید مولایی ، جودو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی