امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹

کردهای سوری از توافق با حضور نظامیان روسی در شمال شرق سوریه خبر دادند

خرداد؛ "مظلوم عبدی" فرمانده نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) یکشنبه شب از توافق با روسیه برای حضور نظامیان این کشور در شمال شرق سوریه خبر داد.

عبدی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: براساس این توافق، نظامیان روسی در سه شهرک "عاموده"، "تل تمر" و "عین عیسی" مستقر خواهند شد.

وی در حساب توئیتری‌اش با بیان این که نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) امروز یکشنبه با "الکساندر چایکو" فرمانده نیروهای روسی در سوریه دیدار کرده‌اند، از آن به یک دیدار مفید یاد کرده است.

عبدی ادامه داد: با استقرار نیروهای روسی در سه شهرک "عاموده"، "تل تمر" و "عین عیسی" برای امنیت و ثابت در این منطقه به توافق رسیدیم.

فرمانده ارشد نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) در پایان نوشت: ما امیدوار به تلاش‌های مشترک بیشتر در راستای تأمین منافع کردهای سوری و روسیه هستیم.

روسیه در تلاش برای کاهش تنش در شمال شرق سوریه، ۲۲ اکتبر (۳۰ مهرماه) در جریان سفر "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه به سوچی و دیدار با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، یک تفاهمنامه ۱۰ بندی امضا کردند.

براساس این توافق، نیروهای کردی باید ۳۰ کیلومتر به جنوب مرزهای ترکیه عقب‌نشینی کنند و نیروی مرزبانی سوریه و پلیس نظامی روسیه در مناطقی مستقر شوند که همچنان در کنترل ارتش ترکیه و شبه نظامیان سوری متحد دولت آنکارا قرار دارد.

توافق آنکارا و مسکو ۵ روز پس از آن صورت گرفت که ترکیه ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد و آنکارا به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی