امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

سائرون: در نشست‌های تعیین نخست وزیر شرکت نمی‌کنیم/ انتخاب با معترضان عراقی است سائرون

خرداد؛ فراکسیون سائرون، وابسته به جریان صدر عراق اعلام کرد در نشست احزاب سیاسی برای تعیین نخست‌وزیر این کشور شرکت نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، فراکسیون سائرون وابسته به جریان صدر به ریاست مقتدی صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نشست‌های احزاب سیاسی این کشور برای تعیین جانشین عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مستعفی عراق شرکت نخواهد کرد

در بیانیه کوتاه سائرون آمده است که تعیین نخست‌وزیر حق ملت و معترضان است.

فراکسیون سائرون در بیانیه‌ دیگری نیز اعلام کرد که هیچ نامزدی برای نخست وزیری جدید عراق معرفی نخواهد کرد و در انتخاب نخست وزیر جدید دخالتی نمی‌کند و این موضوع را به اطلاع برهم صالح، رئیس جمهوری عراق رسانده است.

عادل عبدالمهدی در پی تظاهرات مردمی عراق و بعد از اظهارات مرجع عالیقدر شیعیان و درخواست برای کناره‌گیری شنبه درخواست استعفای خود را تقدیم پارلمان کرد و در جریان جلسه عصر یکشنبه پارلمان استعفای نخست‌وزیر این کشور پذیرفته شد.

فراکسیون سائرون بزرگترین ائتلاف در پارلمان عراق است و ۵۴ کرسی از مجموع ۳۲۹ کرسی در پارلمان این کشور را به خود اختصاص داده است.
برچسب ها: سائرون ، عراق
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی