امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

کوربین: جانسون از دنباله‌روی و چاپولسی ترامپ دست بردارد

خرداد؛  در آستانه سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس برای شرکت در اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) «جرمی کوربین» رهبر حزب مخالف دولت هشدار داد که بوریس جانسون از دنباله روی و چاپلوسی دونالد ترامپ دست بردارد.

کوربین روز دوشنبه با انتشار پیامی در توییتر فرازهایی از سخنان خود را در کمپین انتخاباتی بازنشر داد که گفته است:‌ ۱۶ سال پیش من نسبت به حمله و اشغال عراق هشدار دادم. گفتم این اقدام  مجموعه‌ای از درگیری‌ها و نفرت را به دنبال خواهد داشت که منجر به جنگ، تروریسم و شوم بختی نسل‌های آینده خواهد شد.

وی حمله تروریستی و مرگبار هفته گذشته در لندن بریج را که دو کشته و سه مجروح برجای گذاشت، نتیجه سیاست‌های مداخله‌جویانه دولت‌های امریکا و انگلیس در سال ۲۰۰۳ میلادی توصیف کرد و گفت: من یکی از معدود نماینده‌های پارلمان بودم که نسبت به حمله ناتو علیه لیبی در سال ۲۰۱۱ هشدار دادم. انگلیس نباید در این درگیری مشارکت می کرد.

وی یادآور شد که اکنون لیبی فاقد دولت است و این مساله سبب شده تا از یک سو به بی ثباتی در منطقه دامن زده شود و از سوی دیگر امنیت اروپا کمتر شود.

رهبر حزب کارگر با تاکید بر اینکه «جنگ علیه تروریسم شکست خورده است» افزود: انگلیس بارها در شمال آفریقا، خاورمیانه و افغانستان دخالت نظامی کرده و به جای حل مشکل، اوضاع را تشدید کرده است.

کوربین همچنین به حمایت تسلیحاتی دولت انگلیس از عربستان سعودی اشاره کرد که «دشمن حقوق بشر و عامل طولانی شدن بحران انسانی در یمن است». رژیمی که به گفته او در امور داخلی سایر کشورها دخالت می کند و جمال قاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی را به قتل می‌رساند.

کوربین همچنین تصریح کرد زمان آن رسیده که انگلیس دست از دنباله روی دونالد ترامپ بردارد. او ‌«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را چاپلوس ترین سیاستمدار جهان نسبت به رئیس جمهوری آمریکا توصیف کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده رئیس جمهوری آمریکا بامداد فردا برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو ناتو وارد لندن خواهد شد. هم زمان گروه‌های مخالف و پویش‌گران ضد جنگ قرار است در اعتراض به سفر او در لندن تظاهرات کنند.

در جریان آخرین سفر ترامپ به لندن ده ها هزار نفر از مخالفان او در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کردند. این سفر نزدیک به ۱۴ میلیون پوند خرج روی دست دستگاه امنیتی انگلیس گذاشت تا امنیت سفر رئیس جمهوری آمریکا تامین شود.

سفر او به انگلیس کمتر از یک هفته مانده به برگزاری انتخابات سراسری این کشور صورت می گیرد و افکار عمومی نگران اظهارنظرهای مداخله‌جویانه او در امور سیاسی این کشور هستند.

ترامپ ماه گذشته در اظهارنظری «جرمی کوربین» را گزینه‌ای نامناسب برای نخست‌وزیری دانست. وی گفت: کوربین برای کشور شما خیلی بد خواهد بود. او بسیار بد خواهد بود. او شما را در مسیر بدی قرار می دهد. او شما را به جاهای بدی می‌کشاند.

ترامپ که پیش تر نیز از جانسون حمایت و تعریف کرده بود، بار دیگر به تحسین او پرداخت و گفت: او مرد فوق‌العاده‌ای است و من فکر می‌کنم که او دقیقا فرد درستی برای زمان حاضر است.

طبق نظرسنجی «یوگاو» ۱۰ درصد از مردم انگلیس معتقدند مهر تأیید ترامپ بر کاندیدهای انتخابات نمی‌تواند برای آن‌ها مفید واقع شود و بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان آن را مخرب می‌دانند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی