امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹

واکنش انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به بازداشت محمد مساعد و برخی خبرنگاران در شهرستان‌ها

خرداد؛انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از انجمن‌های صنفی استان‌ها دعوت کرد گزارش پیگیری‌های خود از سرنوشت همکاران بازداشت شده را منتشر کنند.

به گزارش خرداد، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به بازداشت محمد مساعد و برخی خبرنگاران در شهرستان‌ها واکنش نشان داد.

در بیانیه این انجمن آمده است:‌

هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران موضوع بازداشت محمد مساعد، روزنامه‌نگار، را در آخرین جلسه خود بررسی کرد. متاسفانه اطلاعات کافی در مورد دلیل یا دلایل این بازداشت منتشر نشده است. هیات مدیره انجمن صنفی انتظار دارد در این مورد اطلاعات دقیق‌تری از سوی نهادهای مربوط منتشر شود. انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران چنان‌که در اساسنامه و بیانیه‌های آن تاکید شده است، مدافع فضای آزاد برای فعالیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاران است و معتقد است انجام وظایف حرفه‌ای بدون ایجاد فضای امن برای رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران امکان پذیر نیست. طی روزهای اخیر گزارشهای دیگری مبنی بر بازداشت خبرنگاران در شهرهای دیگر منتشر شده است،اما از آنجا که انجمن از جهت جغرافیایی برای پیگیری مشکلات خبرنگاران شهرستانها محدودیت دارد توجه مسئولین امر را به این موضوع مهم جلب می‌کنیم که مجموعه این اقدامات بدون توضیح دلایل آن پیکر نحیف مطبوعات و رسانه‌ها را از توش و توان می‌اندازد و  تبعات منفی این اقدامات گریبانگیر همه جامعه و حکومت خواهد بود. از انجمن‌های صنفی استان‌ها دعوت می‌کنیم گزارش پیگیری‌های خود از سرنوشت همکاران بازداشت شده را منتشر کنند.

منبع:ایلنا

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی