امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

استاندار تهران خبر داد: خسارت اغتشاشگران به ۱۴۰ بانک در تهران/ آتش‌سوزی ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای/ بازداشت ۲۰۲۱ نفر در پایتخت

خرداد؛ استاندار تهران با اشاره به خسارت اغتشاشگران به ۱۴۰ بانک و آتش سوزی ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در تهران، بر بازسازی و بازگشت اولیه ساختمان‌ها و منظر عمومی شهر تاکید کرد.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جریان بازدید از محل ثبت نام داوطلبان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به خسارت اغتشاش‌های اخیر اظهار داشت: اگر بانکی آتش گرفته یا خانه فرد عادی دچار خسارت شده است، بررسی می‌شود تا اگر فرد خسارت دیده در جریان اغتشاش‌های اخیر اقدامی نکرده است، خسارت برطرف و رضایتمندی عمومی حاصل شود.

وی ادامه داد: در استان تهران ۲۹ جایگاه پمپ بنزین دچار آتش سوزی شد که تاکنون ۲۰ پمپ بنزین به مدار برگشته است و ۳ مورد روز سه شنبه وارد مدار شد، ضمن اینکه ۶ پمپ بنزین دیگر به زودی وارد چرخه فعالیت می‌شود.

استاندار تهران سپس بیان کرد: همچنین برخی شهرداری‌ها از جمله شهرداری صالحیه و ۱۰ تا ۱۵ درصد ساختمان برخی فرمانداری‌ها دچار خسارت شد، بعلاوه ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای دچار آتش سوزی شده یا برخی اقلام فروشگاه توسط اغتشاشگران غارت شده است.

محسنی بندپی با اشاره به آمار بازداشت شدگان گفت: در وهله اول ۲۰۲۱ نفر بازدداشت شدند که خیلی از آنها با بازجویی و به دستور محاکم قضایی از آنجا که برای نخستین بار و به صورت احساسی وارد این اغتشاش‌های شده بودند، آزاد شدند، اما وضع کسانی که نظم و آرامش مردم را دچار مشکل کرده بودند، بررسی می‌شود و بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه رسیدگی به موضوع‌ها و دستگیری‌ها با سرعت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جریان‌ها دو شهید دادیم و زخمی‌های نیروی انتظامی را هم داشتیم، تصریح کرد: تمام تلاش ما عادی سازی فعالیت‌ها است و به شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها دستور داده شده است ساختمان‌ها و منظر عمومی شهر به حالت اولیه برگردد؛ ضمن اینکه در مورد بانک‌ها به بانک مرکزی مکاتبه شد تا زودتر ارائه خدمات فراهم شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی