امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

نسخه مطهری برای قطع یارانه ثروتمندان

خرداد؛ عضو فراکسیون امید مجلس گفت: شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، روش بسیار سخت و دشواری است، اما می توان اقشاری که مسلما نیازمند دریافت یارانه هستند را شناسایی کرده و به آن ها پرداخت کرد.

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقادات صورت گرفته درباره روند واریز یارانه معیشتی به حساب خانوارها، گفت: پیامک هایی درباره عدم واریز یارانه معیشتی دریافت کرده ایم.

واریز یارانه نقدی باید از دهک های پایین جامعه آغاز شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مکانیزم دولت برای شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از توانمند، ادامه داد: در بحث اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از ابتدا معتقد بودم که واریز یارانه نقدی باید از دهک های پایین جامعه آغاز شود.

وی ادامه داد: به نظر من یارانه نقدی باید به افراد نیازمند از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، معلولان و زنان سرپرست خانوار پرداخت شود و بقیه افراد جامعه هم اگر خواستار دریافت یارانه هستند، درخواست داده تا این موضوع بررسی شود، تا در صورت احراز شروط لازم، به آن ها نیز پرداخت شود.

شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، دشوار است

مطهری گفت: شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، روش بسیار سخت و دشواری است، اما می توان اقشاری که مسلما نیازمند دریافت یارانه هستند را شناسایی کرده و به آن ها پرداخت کرد./
برچسب ها: مطهری ، یارانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

جناحی در کشور جایگاه ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی قرار داده و به دیگران تحمیل می کنند که این را قبول کنند/گر کسی ابراز التزام کند، گفته می‌شود اعتقاد ندارد و اگر ابراز اعتقاد کند، بهانه می‌آورند که التزام ندارد/رهبری نظام همچنان افزایش مشارکت در انتخابات را مهم‌ترین ضامن بقا و امنیت نظام می‌داند/آمده ایم که بمانیم