امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹

هیچ برنامه‌‌ای در هلال‌احمر متوقف نخواهد شد/ بن‌بست قانونی نداریم

خرداد؛دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره حواشی اخیر این نهاد با تاکید بر اینکه براساس قانون بن‌بستی وجود ندارد تاکید کرد خدمات‌رسانی ادامه دارد.

به گزارش خرداد، محمودرضا پیروی در پاسخ به این سوال که این روزها هلال احمر بدون رئیس چگونه اداره می‌شود، گفت: جمعیت هلال‌احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ بن‌بست قانونی ندارد. در قوانین همه چیز دقیق و روشن است و هم اکنون ما در ارائه خدمت و تداوم وظایف هیچ مشکلی نداریم. دبیرکل جمعیت هلال‌احمر طبق اساسنامه بالاترین مقام اجرایی است. همچنین جمعیت هلال‌احمر یک نهاد ۹۷ ساله است و در نزدیک به این یک قرن علاوه بر حوادث طبیعی، با مشکلات درون‌سازمانی زیادی نیز مواجه بوده که از همه آنها عبور کرده است. تمام این تجربیات مفید، امروز هم پشتوانه جمعیت برای برون رفت از این مشکل است.

وی گفت: دبیرکل جمعیت براساس قانون و در حوزه‌های مالی، سازمانی، پشتیبانی و … دارای سقف اختیارات قانونی است و بر این اساس و با همت و اراده کارکنان خدوم جمعیت هم اکنون کارها دنبال می‌شود. برای نمونه هم‌اکنون کار خرید بالگردهای جدید با جدیت در حال انجام است و تقریبا نهایی شده که به‌زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر متذکر شد: همچنین تولید صافی‌های دیالیز که برای مدتی متوقف شده بود از هفته آینده آغاز می‌شود. فیبرهای لازم خریداری شده و این اتفاق مهم به‌زودی خواهد افتاد. تشکیل خانه‌های هلال در روستاها و شهرها ابلاغ شده و به‌زودی آغاز به کار می‌کنند. هیچ‌یک از برنامه‌های جاری جمعیت متوقف نخواهد شد و نمی‌شود. همین امروز جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر تشکیل شد و طبق دستور جلسه مواردی که در نوبت قرار داشت مانند تامین واکسن‌ها در سازمان تدارکات پزشکی، پیگیری بودجه جمعیت، افزایش تولیدات در سازمان نساجی،طرح امداد جاده ای زمستانی ، برگزاری همایش سالانه مدیران عامل و… طرح و درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.»

پیروی در پاسخ به اینکه انتخاب رئیس برای هلال‌احمر چگونه خواهد بود، گفت: «پس از تایید خبر استعفای رئیس جمعیت، ما منتظر اعلام نظر ریاست محترم جمهور هستیم؛ در صورت صلاحدید ایشان، ساز و کار قانونی و مردمی انتخاب رئیس جدید آغاز خواهد شد. بر این اساس اعضای شورای عالی دو نفر را به ریاست محترم جمهور معرفی کرده و ایشان گزینه مورد نظر را منصوب خواهند کرد.»

دبیر کل جمعیت هلال احمر همچنین گفت: این فرایند چندان زمان بر نیست: «با این وجود متعقدم برای ادامه فرایند قانونی نباید شتابزده عمل کرد. به این دلیل که جمعیت هلال احمر در ریل خودش قرار دارد و باید شرایط افراد شایسته در شورای عالی بررسی و دو نفر از شایسته ترین افراد جهت انتخاب نهایی به ریاست محترم جمهور معرفی شوند. بنده این وعده را به مردم شریف و داوطلبان عزیز می دهم که هیچ خللی در روند خدمت‌گزاری ایجاد نخواهد شد و حتی در صورت بروز حادثه‌ای جمعیت هلال احمر به خوبی گذشته و حتی شایسته تر از آن انجام وظیفه خواهد کرد.»

منبع:ایلنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی