امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲

جهرمی: ایران در آستانه همکاری فضایی با جمهوری آذربایجان

خرداد؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با رئیس شرکت آژانس فضایی جمهوری آذربایجان بر آغاز همکاری‌های مشترک دو کشور در حوزه فضایی تاکید کرد.

یکی از اهداف مهم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان از سفر به باکو شرکت در نمایشگاه و انجام رایزنی‌های بین‌المللی با همتایان خود بود. او در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی باکوتل ۲۰۱۹ با «رشاد نبی اف» رئیس شرکت آژانس فضایی جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در این دیدار با اشاره به تمایل جمهوری اسلامی ایران به آغاز همکاری مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی گفت: دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد که الزاما اقتصادی نیست.

وی افزود: بخش اعظم اقتصاد آینده به حوزه فضایی تعلق دارد. بنابراین باید جایگاه خود را در این بازار تعریف کنیم و درباره این که می‌خواهیم مصرف کننده باشیم یا تولید کننده با خودمان به توافق برسیم.

آذری جهرمی ادامه داد: ما با یک برنامه ریزی ۲۰ ساله در ایران تصمیم گرفته‌ایم در این حوزه تنها مصرف‌کننده نباشیم در حال حاضر ده سال از این اتفاق گذشته و در تلاش داریم تا منظومه فضایی را در کشور ایجاد کنیم. به همین دلیل توسعه صنعت فضایی برای کشور ما ضرورت راهبردی است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه ایران در رابطه با حوزه فضایی از هر نوع همکاری استقبال می‌کند،  گفت: سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا زمینه همکاری مشترک با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را فراهم نماید.

«رشاد نبی‌اف» هم در ادامه این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همکاری تاکید کرد جمهوری آذربایجان هم از شکل‌گیری همکاری مشترک استقبال می‌کند.

او در پایان گفت آمادگی دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفت و گوهای دوجانبه میزبان رئیس سازمان فضایی ایران در باکو باشند.
برچسب ها: جهرمی ، آذربایجان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی