امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
کنایه رئیس قوه قضاییه به روحانی و میدان باز پیش رو

آقای رئیسی بسم الله...

افکار عمومی که به خوبی در جریان پرونده دختر نعمت زاده یا روند دادگاه محمد علی نجفی یا دیگر پرونده های متصل به افراد جریان منسوب به اصلاحات قرار می گیرند آیا به همان میزان در جریان پرونده افرادی چون حسن رعیت یا عیسی شریفی و امثالهم نیز قرار می گیرند؟
سرویس سیاسی خرداد- صلاح الدین توماج پور:روز گذشته رئیس قوه قضاییه کنایه ای را خطاب به اظهارات چند وقت پیش روحانی مطرح ساخت که موضوعیت و مصادیق جالبی دارد و خوب است از سوی ایشان و همه اضلاع و اجزای حاکمیتی در قوای سه گانه مد نظر قرار گرفته و مورد توجه و امعان نظر قرار گیرد.

به گزارش خرداد، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی  در دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و اقشار مختلف مردم اصفهان، هر چند از شخص روحانی نام نبرد اما با کنایه ای مشخص به طرح موضوع رفراندوم از سوی روحانی و حواشی پیرامونی اجرای مصوبه افزایش قیمت بنزین، گفت:«باید در مقابل تضییع حقوق عامه عکس العمل نشان دهیم، باید حقوق مردم از سوی دادگستری پیگیری شود اما نگاه تشریفاتی در این زمینه نداشت و ما هم عقیده داریم که باید به نظر و دیدگاه مردم توجه شود، مردم غافلگیر نشوند، رفراندوم پیشکش؛ مردم را باید در جریان مسائل و کار‌هایی که انجام می‌دهید قرار دهید.»

ناگفته پیداست که اشاره رئیس قوه قضاییه به اجرای ناگهانی و بدون اطلاع رسانی طرح افزایش قیمت بنزین است که البته خود ایشان هم یکی از 3 ضلع اصلی تصویب این مصوبه بوده‌اند. انتقادی درست، جالب توجه و به طور حتم وارد به نحوه اجرای این طرح.

اما نکته مهم در سخنان وی آن بخشی است که به موضوع لزوم آگهی بخشی مردم و اطلاع رسانی به آنان پیرامون امور مختلف حاکمیتی اشاره می کند.

آنچه که در سال های متمادی از سوی قوای مختلف نادیده گرفته شده و نیازمند بازنگری جدی در رویکردها و عملکردهای قوای 3 گانه و اتفاقا قوه محترم قضاییه است.

در واقع باید گفت که با توجه به رویکردهای متفاوت و متناسب آقای رئیسی در قوه قضاییه و این اظهارات اخیر، شایسته که خود ایشان آغازگر این مسیر شفاف سازی و اطلاع رسانی به افکار عمومی باشند و بر خلاف رویه های چند دهه ای، اخبار و اطلاعات مهم در پرونده های مرتبط با افکار عمومی و مطالبه جمعی را مطرح سازند.

نمونه آنکه چندی پیش از برخورد قوه قضاییه با چند قاضی متخلف خبر آمد اما هیچ گاه نام و عنوانی از این افراد متخلف مطرح نشد یا در پرونده های مهم دیگری که متهمانی از مجموعه طیف راست سنتی نامشان در میان است با گذشت مدت ها خبر چندانی انتشار نیافته و اطلاع رسانی مقبولی انجام نمی پذیرد.

در واقع افکار عمومی که به خوبی در جریان پرونده دختر نعمت زاده یا روند دادگاه محمد علی نجفی یا دیگر پرونده های متصل به افراد جریان منسوب به اصلاحات قرار می گیرند آیا به همان میزان در جریان پرونده افرادی چون حسن رعیت، طبری یا عیسی شریفی و امثالهم نیز قرار می گیرند؟

باید اظهارات آقای رئیسی را به فال نیک گرفت و از ایشان انتظار داشت که خود پیش گام شده و آستین ها را بالا بزنند و با اطلاع رسانی شفاف و بهنگام به افکار عمومی در پرونده های مهم قضایی هم رضایتمندی عمومی نسبت به این مجموعه را ارتقا بخشند و هم این شائبه را یکبار برای همیشه مرتفع سازند که حداقل در برخورد خبری و نوع اطلاع رسانی در پرونده ها، مرتبط با گرایش فکری و سیاسی متهمان تفاوت و تمایزی وجود دارد.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
اشنا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
0
0
خرداد جان شما هم همچین ....


نمی شد بنویسی طوسی؟!

شروع کینه و بغض فرو خرده مردم اوست.
حمایت از او دهن کجی به 80 میلیون ایرانی با غیرت بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی