امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱

کاروان جدیدی از نظامیان روسیه وارد شمال سوریه شد

خرداد؛ کاروان جدیدی از نیروهای پلیس نظامی روسیه امروز (پنج شنبه) به منظور تقویت نیروهای این کشور در سوریه وارد فرودگاه بین المللی "قامشلی" در شمال شرق این کشور شد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، این کاروان شامل ده ها تانک زرهی و کامیون های پلیس نظامی روسیه می شود.

پیشتر وزارت دفاع  روسیه اعلام کرده بود که تعدادی از بالگردهای ارتش این کشور در چار چوب توافق مسکو و آنکارا برای گشتزنی در شمال سوریه از پایگاه "حمیمیم" به فرودگاه قامشلی منتقل شده است.

مسکو در تلاش برای کاهش تنش در شمال شرق سوریه، ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) در جریان سفر "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه به سوچی و دیدار با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه با آنکارا یک تفاهمنامه ۱۰ بندی امضا کرد.

براساس این توافق، نیروهای کرد باید ۳۰ کیلومتر به جنوب مرزهای ترکیه عقب‌نشینی کنند و نیروی مرزبانی سوریه و پلیس نظامی روسیه در مناطقی مستقر شوند که همچنان در کنترل ارتش ترکیه و شبه نظامیان سوری متحد دولت آنکارا قرار دارد.

توافق آنکارا و مسکو ۵ روز پس از آن صورت گرفت که ترکیه ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد و آنکارا به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی