امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

ترکیه نوسازی قوانین امنیتی ناتو را "گریزناپذیر" می‌داند

خرداد؛معاون رئیس جمهوری ترکیه امروز (پنجشنبه) گفت، با توجه به تهدیدهایی که متوجه ترکیه است، به روز رسانی قوانین امنیتی ناتو "اجتناب‌ناپذیر" خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، فوآت اوکتای، معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی در یک رویداد عمومی در آنکارا اظهار داشت که ترکیه از طریق "توافق تاریخی" خود با لیبی در مورد مرزهای دریایی در مدیترانه شرقی "سهم مهمی" در "صلح پایدار" داشته است. او گفت، پارلمان ترکیه امروز توافق ترکیه-لیبی را به رای می‌گذارد. به گفته معاون رئیس‌جمهوری ترکیه، صلح و دوستی ترکیه-لیبی با این رای‌گیری در پارلمان پیروز خواهند شد.

ترکیه و دولت وفاق ملی مستقر در طرابلس لیبی در ۲۷ نوامبر یادداشت تفاهمی برای حوزه‌های قضایی دریایی به امضا رساندند. این یادداشت تفاهم بر حقوق ترکیه در مدیترانه شرقی در صورت مواجهه با حفاری‌های یک‌جانبه دولت قبرس یونانی‌نشین تاکید دارد و به طور شفاف اعلام می‌کند قبرس ترک‌نشین هم از منابع این منطقه حقوقی دارد.  

معاون رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین در خصوص تروریسم و مهاجرت غیر قانونی گفت، این مسائل به سطوح پیشرفته رسیده است و هیچ کشوری به تنهایی قادر به حل این مشکل بدون همکاری نیست. او گفت: نشست رهبران ناتو که در چنین فضایی برگزار شد، بار دیگر ارزش این ائتلاف را نشان داد. رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه هم در این نشست از متحدان خواست تا رویکرد مشترک در قبال رعب و وحشت نشان دهند. مرزهای ترکیه هم مرزهای ناتو هستند و حملات در منطقه ما مستقیما به ناتو مرتبط است. متحدان ناتو بر پایه انسجام صادقانه علیه تهدید مشترک تروریسم بسیار قوی‌تر خواهند بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی