امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

ثبت‌نام داوطلبی نمایندگی مجلس خبرگان از امروز آغاز شد

خرداد؛ ثبت‌نام داوطلبی نمایندگی اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از صبح امروز -جمعه - آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در وزارت کشور، نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری که صبح امروز آغاز شده تا ۲۱ آذرماه ادامه دارد که این داوطلبان مانند نامزدهای نمایندگی مجلس از هشت صبح تا ۱۸ عصر می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

داوطلبان مجلس خبرگان رهبری می توانند با مراجعه به پنج مرکز فرمانداری تهران، قم، مشهد، بجنورد و شیراز ، ثبت نام خود را نهایی کنند. علاوه بر این ستاد انتخابات کشور هم پذیرای آنها خواهد بود.

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه دو قطعه عکس سه در چهار از شرایط  و مدارک مورد نیاز داوطلبان مجلس خبرگان رهبری است

براساس ماده ۳ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری افرادی که برای ثبت نام مراجعه می کنند باید حائز اشتهار به دیانت و وثوق به شایستگی اخلاقی، اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعضی مسائل فقهی را داشته باشند و بتوانند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهند.

همچنین داوطلبان باید بینش سیاسی و اجتماعی و آشنایی با مسایل روز را داشته و به نظام جمهوری اسلامی ایران معتقد و سوابق سوء سیاسی و اجتماعی نداشته باشد.

مرجع تشخیص این شرایط، فقهای شورای نگهبان هستند؛  افرادی که رهبر معظم انقلاب صریحا یا ضمنا اجتهاد آنان را از لحاظ علمی تایید کرده باشد نیاز به تایید فقهای شورای نگهبان ندارند.

به گفته وی، ضرورتی ندارد این داوطلبان ساکن یا متولد حوزه‌های داوطلبی خود باشند.

براساس این گزارش، نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز از روز یکشنبه دهم آذر شروع شده است که تا فردا - شنبه - شانزدهم آذر ادامه دارد.

در مدت پنج روز نام نویسی، ۷ هزار و ۴۲۱ داوطلب ثبت نام کرده اند که ۱۱ درصد آنان زن و ۸۹ درصد مرد هستند.
برچسب ها: مجلس خبرگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی