امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶

عارف: جوانان با انگیزه و نخبه در انتخابات ثبت نام کنند/با تخریب رقیب قدمان بلند نمی‌شود

خرداد؛ رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه در 40 سال گذشته همیشه به تکلیفی که برعهده ام بوده عمل کرده‌ام و در آینده هم همینگونه عمل خواهم کرد از جوانان باانگیزه ونخبگان خواست در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون‌گذاری کشور ثبت نام کنند.

به گزارش ایسنا، در آستانه 16 آذر روز دانشجو، جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس فراکسیون امید دیدار و گفت وگو کردند.

محمدرضا عارف در این دیدار ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو ، با بیان اینکه درسی که  16 آذر به ما می آموزد استقلال‌خواهی و آزادی‌طلبی است، گفت: هویت دانشگاه و دانشجو تحلیل و نقد امور است و به‌خصوص نقد حکومت و حاکمیت. نقد حکومت و حاکمیت معنای آن، به هیچ وجه براندازی نیست. بلکه حتی می‌تواند تقویت‌کننده حاکمیت باشد. جلوی اشتباهات را بگیرد و اگر دانشگاه نقد نکند و جنبش دانشجویی نقد را از خود دور کند، از هویت خودش دور می شود.
وی با بیان اینکه دانشجو و دانشگاه باید شجاعت نقد خود را داشته باشد، بر ضرورت آسیب شناسی فعالیت جنبش دانشجویی تاکید کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید مدافع آزادی‌اندیشه و آزادی‌بیان و آزادی‌اجتماعات که لازمه داشتن یک نظام مردمسالار است باشد. جنبش دانشجویی باید خود را در درون نظام تعریف کند اما در درون نظام‌بودن به معنی ساختن و سازش‌کردن با هر روا و ناروایی که به نام نظام انجام می‌شود نیست.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: 16  آذر از جهتی دیگر پیشگامی و پیشتازی دانشگاه و جریانات سرنوشت‌ساز ملت ایران و تاریخ مبارزات آن را نشان می‌دهد. دانشگاه همواره در طول تاریخ تعهد خود را نسبت به ارزش‌هایی که ملت به آن پایبند است و مصالحی که ملت باید داشته باشد نشان داده است.

وی با اظهار نگرانی از وضعیت سکون و سکوت دانشگاه در مواجه با تحولات کشور این سکوت را نگران کننده  توصیف کرد و گفت: دانشگاهای کشور بویژه دانشگاه آزاد اسلامی  که باید مظهر آزادی و تلاش و بحث و اندیشه‌ورزی و خردورزی باشد، امروز با تنگناهای زیادی روبه‌رو هستند.از طرفی بی انگیزگی در بدنه جنبش دانشجویی احساس می شود و از طرفی با کمال تاسف مدیران دانشگاه ها نیز از بی انگیزگی حاکم در تشکلهای دانشجویی استقبال می کنند.

عارف با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی از بنیانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی،به پیشینه انجمن های اسلامی دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد:وقتی به تاریخ انجمن های اسلامی دانشجویان نگاه می کنیم و نام های بزرگی همچون آیت الله طالقانی،مهندس بازرگان و دکتر یدالله سحابی را می بینیم باید به خودتان ببالید که پشت نام انجمن اسلامی دانشجویان  این افراد بزرگ و شریف قرار دارند.آیا این تشکل باسابقه دانشجویی در حد و اندازه این مردان خداجو فعالیت کرده است؟ و آیا نسل فعلی انجمن های اسلامی دانشجویان میراث دار خوبی بوده اند؟
وی در همین زمینه و خطاب به فعالان دانشجویی گفت: امانتی که به دست شما رسیده است برای اینکه این امانت به خوبی حفظ شود باید حضوری فعال داشته باشید و تلاش کنید تحت تاثیر فضای موجود راهبرد شما نباید آسیب ببیند.
رئیس فراکسیون امید بهترین محل برای کادر سازی را تشکل های دانشجویی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در مقطع فعلی کادر سازی به شدت آسیب دیده است و به همین دلیل با کنار رفتن نسل اولی ها از صحنه مدیریت کشور باید شاهد مدیران جوانی باشیم که در درجه اول در تشکل ها و نهادهای مدنی فعالیت داشته و تجربه اندوخته باشند.

وی با تاکید بر اینکه قهر و کنار کشیدن در قاموس فعالان دانشجویی نیست بر ضرورت مطالبه گری جنبش دانشجویی از مجلس و دولت تاکید کرد.

عارف با بیان اینکه همه ما بخصوص اصلاح طلبان به مردم مدیون هستیم ،تاکید کرد: باور ما این است که با تخریب رقیب قدمان بلند نمی‌شود و هیچگاه در صدد تخریب رقیب نبوده‌ایم هر چند برخی رقبا تلاش کرده و می کنند با تخریب اصلاح طلبان، خودشان را سرآمد جلوه دهند که البته موفق نشده‌اند.
رئیس فراکسیون امید در پایان با بیان اینکه در 40 سال گذشته همیشه به تکلیفی که بر عهده ام بوده عمل کرده ام و در آینده هم همینگونه عمل خواهم کرد از جوانان باانگیزه ونخبگان خواست در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون گذاری کشور ثبت نام کنند.
برچسب ها: عارف ، انتخابات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی