امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

اختلاف و اتهام زنی بین نیروهای وابسته به عربستان در یمن شدت گرفت

خرداد؛ "شورای انتقالی جنوب یمن" و دولت مستعفی " این کشور با گذشت یک ماه از امضای توافق ریاض، با بروز اختلاف بین آنها درباره مفاد این توافق، این نیروهای وابسته به عربستان یکدیگر را به کارشکنی و نقض توافق متهم می کنند.

 به گزارش امروز (شنبه) روزنامه سعودی "الشرق الاوسط"، دولت مستعفی یمن در بیانیه ای بر التزام خود به توافق ریاض تاکید و هر گونه استقرار مداوم نظامی را در "عدن " پایتخت موقت دولت مستعفی را رد کرد.

"راجح بادی" سخنگوی دولت مستعفی، شورای انتقالی را مسؤول درگیری ها و کارشکنی در توافق ریاض دانست.

این موضوع با واکنش منفی شورای انتقالی رو به رو شد و این شورا با صدور بیانیه ای از اتهامات دولت مستعفی در خصوص رد استقرار نیروهای نظامی در جنوب، انتقاد کرد.

"نزار هیثم" سخنگوی شورایی انتقالی جنوب یمن با تاکید بر پایبندی این شورا بر توافق ریاض، خواستار التزام طرف مقابل به این توافق شد و اقدامات دولت مستعفی را محکوم و بر حق خود در دفاع از خاک و مقابله با هر قدرتی که از حد و مرزها تجاوز کند، تاکید کرد.

پس از ماه‌ها کشمکش و درگیری مسلحانه میان نیروهای وفادار به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن (وابسته به عربستان) و شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب این کشور، روز سه شنبه چهاردم آبان ماه با میانجیگری سعودی‌ها، توافقی میان نیروهای شورای انتقالی جنوب و نیروهای منصور هادی در ریاض به امضا رسید.

امضای این توافق با حضور چهره‌هایی همچون «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی و منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن در ریاض صورت گرفت. از مهم‌ترین بندهای توافق ریاض می‌توان به استقرار نیروهای وابسته به منصور هادی در شهر عدن طی مدت ۷ هفته، متمرکز شدن نیروهای نظامی زیر نظر وزارتخانه‌های کشور و دفاع، مقابله مشترک با جنبش انصارالله، تشکیل یک کمیته نظارت بر توافق ریاض با نظارت عربستان و تعیین ۱۲ وزیر از شورای انتقالی جنوب در دولت آینده از مجموع ۲۴ وزیر کابینه اشاره کرد.
برچسب ها: عربستان ، یمن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین