امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

آنفلونزا در مدارس بحران‌زا نیست/ اجباری برای حضور دانش‌آموز بیمار در کلاس وجود ندارد

خرداد؛ مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: مدیران مدارس در صورت مشاهده آنفلونزا در بین دانش‌آموزان می‌توانند آنها را جهت مداوا و درمان به منزل منتقل کنند.

به گزارش ایلنا، جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، با اشاره به شیوع آنفلونزا در کشور در جمع خبرنگاران گفت: ویروس آنفلونزا، در روزهای اخیر بسیاری از شهرهای کشور را مشغول خود کرده و استان ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی گفت: طبیعتا اماکن عمومی مانند مدرسه نیز از جمله محل‌هایی است که باعث شیوع این بیماری می‌شود. در جلسه ای که با حضور روسای مرکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش برگزار شد، راهکارهای مقابله با این بیماری در مدارس بررسی شد.

 

پاشایی خاطرنشان کرد: بیماری آنفلونزا در مدارس به صورت یک مسئله مطرح است ولی بحران زا نیست، بنابر این به تمامی مدیران مدارس و روسای آموزش‌و پرورش در استان این اختیار داده شده که در صورت مشاهده این بیماری در بین دانش‌آموزان می‌توانند آنها را جهت مداوا و درمان به منزل بفرستند و تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشده هیچ اجباری برای حضور در مدرسه  وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در اینگونه موارد تصمیم با مدیران مدارس است که با راهکارهای مناسب از شیوع این بیماری جلوگیری کنند.

آذربایجان شرقیآموزش و پرورشدانش آموزدانش آموزاندرمان
برچسب ها: آنفلونزا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی