امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
خیز بلند قالیباف برای صندلی لاریجانی

آدرس سکوی پرتاب سردار خلبان برای فتح بهارستان کجاست؟/ چگونه مرد همیشه مغلوب کاندیدای مطلوب این دوره شد

در واقع فریاد و اعتراض اصلی نه متوجه قالیباف که آن طیف و جریانی است که با انتخاب های نادرست، استراتژی فشل، ناکارآمدی و انفعال این وضعیت را رقم زده و توده حامیان جریان تحول خواه و دموکراسی طلب را دچار رخوت و ناامیدی کردند.

سرویس سیاسی خرداد- یوسف شریفی: دوباره هواپیمای سردار خلبان روی باند انتخابات تنظیم شده و برای تیک آف آماده می‌شود، این بار مقصد نه مثل پروازهای شکست خورده قبلی محدوده پاستور که کمی آنطرف‌تر یعنی ساختمان هرمی شکل بهارستان است. اگر محسن رضایی پس از چندین شکست متوالی خسته شده و عطای رقابت را به لقایش بخشید، قالیباف با ثبت نام دیروز خود نشان داد که قصد کوتاه آمدن ندارد و تا هر چند تا که بشود به بازی ادامه می دهد تا بالاخره همای سعادت و الهه پیروزی را در آغوش بگیرد.

به گزارش خرداد، محمد باقر قالیباف که مقدمه برکشیده شدن اش در صحنه سیاسی ازسمت های نظامی و انتصابی بود، با آن پشتوانه و به گمانه محبوبیت برآمده از تغییر و تحولاتی که در نیروی انتظامی زمینه سازش بود از چهارده سال پیش عزم جزم کرد که این بار در مناصب انتخاباتی خودی نشان داده و بر صدر نشسته و قدر یابد اما همه تلاش های پرشمار وی ناکام مانده و او هیچ گاه نتوانست حتی با عملکرد 12 ساله در شهرداری تهران و اقدامات پردامنه روبنایی و ویترین خوشی که در مدیریت شهری تهران پیش روی مردم گذاشت، دل آنها را ربوده و رای آنها را اخذ کند.

کاندیدای مغلوب ریاست جمهوری دوره دوازدهم با آن شعار پر سر و صدای 4 درصدی ها، لحظاتی قبل از آنکه مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم به پایان برسد، با یک رانت خشک و خالی و یادآور آن نقد چهاردرصدی از در پشتی گریز زده و برای ثبت نام در انتخابات مجلس با یار غار و مدیر این دوره پروژه انتخاباتی یعنی محسن پیرهادی به طور رسمی به میدان انتخابات آمد.

اینکه چگونه می شود، فردی که چندین و چند دوره شکست های متوالی انتخاباتی را تجربه کرده و از مردم پاسخ منفی شنیده، دوباره عزم جزم کرده و به صحنه انتخابات بیاید، از آن عجایب ظریف و البته جالب صحنه سیاسی ایران است به خصوص که پس از خداحافظی از شهرداری تهران و به اذعان منتخبان مردم در شورای شهر فعلی انتقادات فراوانی در هزینه کردهای شهرداری و بدهی چند ده هزار میلیاردی و شهر فروشی و غیره به وی منتصب است و از همه جالب تر آنکه مرد در سایه و شخص دوم شهرداری تهران و قائم مقام ایشان یعنی آقای عیسی شریفی به تصریح ستاد کل نیروهای مسلح با بزرگترین پرونده فسادی که تاکنون نیروهای نظامی در آن دخیل هستند، روبرو بوده و مدت زیادی است که در بازداشت به سر می برد.

اما به هر تقدیر و با همه این سوابق و عقبه، قالیباف یکبار دیگر پا به میدان انتخابات گذاشته و از آنجا که محسن پیرهادی و مرد همه کاره او در پروژه انتخاباتی، چند ماهی است که تمهید و تدارک گسترده و پردامنه ای را برای انتخابات مجلس تدارک دیده، می توان گفت که هدف او هیچ گاه تصدی یک کرسی سبزبهارستان نبوده و او برای نشستن بر صندلی چندین و چند ساله علی لاریجانی خیزبرداشته است.

در این میان واکنش کاربران در فضای مجازی به نام نویسی قالیباف پردامنه و جالب توجه بود و از آنجا که اکثریت کاربران به طور طبیعی در ادوار قبلی به وی رای نداده اند، این واکنش اغلب منفی و با گلایه و انتقاد همراه بود اما نکته مهم و قابل توجه آنست که چگونه با این پیشینه و جو منفی قالیباف یکبار دیگر پای به میدان رقابت گذاشته و با چه امیدی به کارزار تازه انتخاباتی آمده است.

با این تبصره که حتی منتقدان پر و پا قرص قبلی نیزاین بار شانس بالایی برای کامیابی او در انتخابات قایل هستند.

در واقع لازم است این نکته به کاربران منتقد گوشزد شود که ایرادی به قالیباف و عزم جزم او برای حضور در انتخابات وارد نیست،بلکه وضعیت و شرایط وعملکردها و رویکردهایی که باعث این رجعت جالب توجه و احتمال پیروزی وی و طیف همراه شده، شایسته تامل و تدبر است.

در واقع فریاد و اعتراض اصلی نه متوجه قالیباف که آن طیف و جریانی است که با انتخاب های نادرست، استراتژی فشل، ناکارآمدی و انفعال این وضعیت را رقم زده و توده حامیان جریان تحول خواه و دموکراسی طلب را دچار رخوت و ناامیدی کردند، باید مورد سئوال و پرسش قرار گیرند، آنانی که در اندک زمانی دو ساله ورق را اینگونه برگرداننده و موضوع انتخابات و نقش آفرینی اصلاحی در آن را برای بسیاری بلاموضوع کردند و البته که نباید از نقش عوامل بیرونی و تنزل جایگاه نهاد قانونگذاری و کم رنگ شدن امید به اصلاح هم غافل شد.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
حق جو
United States
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
0
0
یعنی کاندیدای مغلوب اینقدر ترس داره؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین