امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶

ترامپ بار دیگر مدعی شد در کنار مردم ایران ایستاده است!

خرداد؛علی‌رغم ادامه سیاست‌ها و تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه کشورمان که مستقیم مردم را هدف گرفته، رئیس جمهور این کشور بار دیگر این ادعا را تکرار کرد که واشنگتن در کنار ایرانی‌ها ایستاده است.

به گزارش خرداد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس سالانه شورای اسرائیلی- آمریکایی به خروج یک‌جانبه واشنگتن از برجام اشاره کرد و گفت که دوستان اسرائیلی او معتقدند که یکی از مهم‌ترین اقداماتش خروج از توافق هسته‌ای بوده است.

ترامپ در ادامه مدعی شد: به این دلیل از توافق هسته‌ای خارج شدم که تهران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

وی همچنین در سخنرانی خود به موضوع اعتراضات چندی پیش در برخی شهرهای کشورمان پرداخت و بدون ارائه سند و مدرکی مدعی شد که از نظر او، هزاران ایرانی کشته شده و هزاران نفر دیگر نیز بازداشت شده‌اند!

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد: ما همیشه در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم.

این سنان ترامپ در حالی است که آمریکا همواره با سیاست‌های خصمانه خود علیه کشورمان چیزی جز درد و رنج برای مردم به ارمغان نیاورده و با مداخلات خود در امور ایران نیز تلاش کرده است در کشور ناآرامی و نارضایتی ایجاد کند.

ترامپ با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروج از توافق هسته‌ای گفت که شاید بتوان با تهران به یک توافق دست یافت.

وی علاوه‌براین، به آزادی یک شهروند چینی- آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود هم اشاره کرد و مدعی شد: ما برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران تلاش می کنیم. ما امروز شاهد آزادی ژیو وانگ بودیم که در دوره اوباما و بی‌گناه توسط ایران زندانی شد. او سه سال زندانی بود، درحالیکه جاسوس هم نبود.

به گزارش ایسنا، آزادی زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در زندان بود، در مقابل آزادی دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه‌های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود انجام شد. این امر با تلاش ها و پیگیری های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس به سرانجام رسید.

بنا بر اعلام مسئولان کشورمان، در این روند با تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی ژیو وانگ که به جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رافت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

منبع:ایسنا
برچسب ها: ترامپ ، مردم ایران
پربیننده ترین